• Robert Piguet: Visa (Rtěnkový kompot)

září 2011

No to sem zvědavěj.
To složení je pro mne vražedné: bílá broskev, hruška, fialkové lístky, bergamot, žlutá mandarinka (co to jako má být?); pak prý ylang-ylang, růže, slaměnka, pomerančový květ absolut (no proč ne, za ty peníze), v základu pačuli, santál, vetiver, mech a vanilka.

Robert Piguet

Mno. Na začátku lehce oslazený směsný kompot, pak se to přehoupne do kompotu ze rtěnek. Jaktože ve složení není iris? Tady teda rozhodně je! Já vám nevím…ty složky jsou pěkně zapojené, takové hezky vyvážené, žádné ostré hrany, líh nebo indoly. Je poznat, že jsou kvalitní, všechno tak pěkně plné, husté, přírodní, hladké a neprotivné, jenže – není to moc obyčejné a moc ovocné? No, popojedem, počkáme a uvidíme…
Rtěnka. Takhle prostě voněla rtěnka mojí mámy, když jsem byla malá. A taky tak voní Carnal Flower z kolekce Frederica Male. Jenomže ten je takový ostrý, spíš zajímavý, než nositelný, kdežto tohle je fakt docela pěkné a přirozené. (Hrozně mi to připomíná něco, co už jsem zkoušela, musím si projet recenze, v čem voní rtěnka – pozn. pro mne).
Každopádně: siláž těchto dvou vůní je úžasná, s každým závanem větru mi doletí do nosu tu kus jasmínu, tu kus gardénie nebo šampaňské broskve…teda to je prima! Jaktože mi to nezacpalo čichové konektory v nose? Že by existovala vůně, kterou bych na sobě cítila delší dobu, aniž bych se jí musela zlít do němoty? (A nemyslete si, v klasické vědecké olfaktografické literatuře takový termín existuje).

16 thoughts on “• Robert Piguet: Visa (Rtěnkový kompot)

 1. Visu zkouším opakovaně a pořád v ní hledám „něco víc“. Zajímalo by mě, jak voněl originál z roku 1945. Vůně z podobného soudku jako Angel – ale míň gurmánská, hutná. Visa je elegantně zaoblená. Jako Silver Rain – ale míň ovocná. Carnal Flower na mě voní dost drsně, jako když do květináče nakapeš citrón.
  Visa se nosí dost dobře, takový univerzál. Myslím ale, že za čas omrzí.

  To se mi líbí

  • No přesně – „něco víc“. Taky jsem byla hrozně zvědavá, kvůli její pověsti, a prostě…NIC. Zkouším ji taky opakovaně a pořád NIC. Ještě mám takový vztah se Shalimarem č. p. – není špatný, moc mi nesedí, ale vidím v tom určité kvality – ale LEGENDA? Asi podléhám šeptandě víc, než bych chtěla.

   To se mi líbí

   • Já jsem od Pigueta čekala spíš něco klasického. Visa je vůně moderní a v těch já pořád to „něco“ hledám a nenalézám. Každopádně kvalita surovin a zpracování je top. Nenalézám – vlastně, nedávno jsem se náhodou dostala ke vzorku Cosmic od Solange. Nádhera – ale 285 dolarů za stovku. Konečná.
    Shalimar mám nejradši EDT; č.p. – jo, není špatný :)

    To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s