• ATELIER FLOU: Ten Nine – meruňky v čokoládě

Čokoládu a ovoce nemám v parfémech ráda. Čokoládu proto, že oni se v chemičce vždycky strašně snaží, aby tam aspoň někdo tu čokoládu cítil a dokud si nepřečtu složení, které mi vnukne myšlenku, tak mne ani nenapadne, že tam je. Třeba v BLV Notte ji cítí všechny blogerky, ale ani jeden ofline člověk, kterého jsem zkoušela bez toho, aby věděl, co má hledat.

Atelier Flou: Ten Nine


A (necitrusové) ovoce nemám ráda proto, že kromě Hermesovských hrušek se vždycky zvrhne v kompot. Nebo taky kompost. Čisté ovoce ve vůních nebývá, vždycky je tam nějaká hniloba nebo chemie a vůbec, kdo by chtěl vonět jako kompot nebo tvrdý bonbon?
Ten Nine je něco jiného. Je tam prý čaj, kmín, čokoláda a ovoce. O těch prvních dvou pochybuju: Ten Nine jsou meruňky v čokoládě. Ale tak věrné, že složky identifikoval poznal i můj muž, který vůně kategorizuje jako „františek“ – vše na škále od Opia po toaletní vodu z kosatce.

Meruňky v čokoládě, meruňky v čokoládě, meruňky v čokoládě, nic víc, silně a navíc hrozně dlouho a vesele.Vývoj je v podstatě lineární, meruňky jsou na začátku kyselejší, asi je tam trochu cítit i nějaký citrus, ale po půl hodině, kdy se vůně usadí, už se neposune ani o píďu. Působí trochu nesourodě, meruňky zvlášť, čokoláda zvlášť, složky nejsou komplementární, ale kontrastní. Zajímavé efekty, zřejmě je v tom nějaký olfaktický fígl, chvíli je cítit ovoce s čokoládou v pozadí, na střídačku s čokoládou s lehkou ovocnou příchutí. Moje teorie je, že se z čichových receptorů nestejně rychle vyplavují kontrastní složky, takže jsem každou chvíli afinitní jen vůči jedné z nich. V každém směru ale voní krásně.

Chce tak někdo vonět? Já!!! Ta jásavost je tak výrazná, že musí rozveselit všechny kolem, je to voňavka dobré nálady, znám to už z cukrové vaty Jolie od Cerchi nell Acqua – každý to zná z dětství a každého pobaví, že to poznal. Pozitivní vůně. Chuť povzbuzující. Veselá. Jako já.

9 komentářů: „• ATELIER FLOU: Ten Nine – meruňky v čokoládě

  1. Cože to? Blv II? Nepleteš si to náhodou s Blv Notte? Tam čokoška je. Ale v té Blv II rozhodně ne, to nemá s čokoládou absolutně nic společného, dokonce to nemá nic společného s žádným jídlem…. to jsem z toho jelen.
    Verunka

    To se mi líbí

  2. Pingback: • ALICE & PETER: Yummy scents in EdP (dolce morte) | frangipani

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.