• vero.profumo: kiki (old-school sweet warm lavender)

Značka Vero.profumo. patří švýcarské aromaterapeutce Vero Kern. Její vůně navozují příjemné nálady a je poznat, že pracuje s plnokrevnými,kvalitními přírodními ingrediencemi. První tři vůně vyrobila v roce 2007 po 30 leté praxi v parfumerství a aromaterapii,čtvrtá Mito se objevila letos. Vero navazuje na tradici parfémů, tak jak kdysi vypadaly, něž její oblíbené značky Chanel, Caron a Guerlain začaly vyrábět masově líbivé vůně v průmyslových flakonech. Její produkce není pokus o rychlý zisk, vychází ze zkušenosti, vůně jsou promyšlené, výsledek dlouhodobé ideje. Jako první knížka Paola Coelha (jen první). Důmyslné flakony jsou ergonomicky vytvořeny tak, aby se dobře držely, sklo je probarveno (ne nastříkáno) do barvy, která chrání vůně před světlem a víčko obsahuje dávkovač k nanášení. Flakonky vyrábí malá soukromá sklárna, která se v nich realizuje podobně, jako Vero v parfémech. Doufám, že už toho Vero o moc víc nevymyslí, tohleto bohatě stačí – snad nedopustí rozpliznutí značky, nebude žádný Záhir a 11 minut…

kiki

kiki

„Pro vyznavačky individualismu ve francouzském stylu. Pocta Paříži. Burleskní parodie na Madame Lavande de France. Utancovaná prachovým karamelem. Cudná i divoká zároveň, jako návštěva Bibliotheque Nationale a večerního představení v Crazy Horse.“
Tak to vidí parfumérka. Já to vidím jako krotkou vůni, ani ne pařížskou, spíš provensálskou, nicméně s parodií, nebo spíš ironií, na Madame Lavande de France souhlasím, to je přesné – není to klasická levandulová kolínská; není to moderní pižmovo-levandulová prádlovka; není to usušená bio-levandulová kytička; přitom je maximálně levandulová, přesto jiná, než je obvyklé.
Vůně se otvírá obláčkem čisté a čerstvé levandule, po chvilce se přidá sladký prachový podtón, ve kterém bych já našla pryskyřici, nicméně to asi bude ten zmiňovaný karamel. Což je mi divné, karamel nesnáším, že bych ho nepoznala? Tady ve formě více, než příjemné a málo sladké.
Po deseti minutách se rozleží do prachové levandule, ale ne do sušené. Dojem je jako procházka po letním levandulovém poli hodinu po přeháňce, hlína už oschla, ale ještě jsou ve vzduchu cítit bakterie mokrého chodníku, čerstvě zalitá levandule i okolní plevel ožily a vypustily aromata květů, listů i kořenů s plnou intenzitou. Veselá, osvěžující a přitom plná, se zvýrazněnou sladkostí nektaru v květu levandule, která tam přirozeně je, ale obvykle bývá v parfémech přebita citronádovou a jehličnatou dekou.
A v téhle poloze už zůstane, jen se pomaličku vytrácí levandule a zesiluje se ten sladký základ. Myslím, že je to udělané tak, že vůně je z 90% levandule a ty ostatní věci jsou jen ve stopových množstvích, aby vytvořily dojem „pole“ se vším všudy, s hlínou, listovím, plevelem, nektarem… a přitom samy nebyly rozeznat (podobně je udělaný Tilleul od d´Orsay – hromada drahých, vzácných a krásných ingrediencí a výsledkem je nic než lípa, ale od jara do podzimu).

Vero Kern - no nechtěli byste od ní nosit vůni?

Vero Kern – no nechtěli byste od ní nosit vůni?
Ⓒ Vero Kern

Lehká, intenzívní, teplá, suchá, pudrová, nasládlá levandule; tohle bych nosila bez přemýšlení a s radostí. Myslím, že by byla potěšením i pro lidi v mé blízkosti. Klidně v létě v zimě, pro dobrou náladu. Je originální, přitom old-school, nenapadlo by mne, že je to receptura z roku 2010, spíš bych hledala v historii. Ještě jedna dobrá zpráva: vydržela 2 hodiny a to i přes jednu krátkou koupel v bazénu.
Trochu vidím problém v dostupnosti: dá se koupit jen v několika málo e-shopech a asi ve dvou kamenných krámech v celé EU a cena je 110 slovenských za padesátku.

Levandulová esence, bergamot, citron
Absolutní levandule, geranium
Karamel, pačuli, šedá ambra

BTW: Vero má od včerejška nové stránky – lets go!

Zdroj obrázků: Vero.Profumo.

12 komentářů: „• vero.profumo: kiki (old-school sweet warm lavender)

 1. Vera Kern má styl, což je u aromaterapeutky zajímavé – nic proti nim, ale bývají to také přírodní bytosti. A jak koukám na internet, ráda se fotí. Její brýle sice trochu připomíná tu plastovou hrůznost, co nosívá Vivienne W., ale třeba je to náhoda.
  Každopádně vůně vypadají dost zajímavě, možná se poohlédnu po nějakém vzorku.

  To se mi líbí

 2. Já si tu pokaždý připadám jako na jiné planetě. Nicméně velmi zajímavé a bezpochyby příjemně voňavé.
  A zajímalo by mne kolik vůní by měla mít taková „normální“ žena k dispozici?

  To se mi líbí

 3. Pingback: Aktualizován *Reviews list | frangipani

 4. Tak jsem Kiki vyzkoušela. U mě teda bez deště, je to suché jak dech Sahary, i když ty tóny hlíny a tu plastičnost dalších vrstev levandulového pole taky zaznamenávám. Má to neuvěřitelnou sílu, je to jak písečná bouře nebo oblak kobylek. Lepší než skutečná, každopádně silnější než skutečná.

  Líbila se mi i Rubj a docela pobavila mě Onda – zatuchlá chalupa s vlhkým sklepem, almarou se starými hadry a plísní v trámech. No proč se nenavonět.
  Ještě chci sehnat Mito, abych si udělala celkový obrázek.

  To se mi líbí

 5. Pingback: • ETAT LIBRE d´ORANGE ft. OGILVY vs. COQUILETTE and TAUER and VERO KERN etc. | frangipani

 6. Pingback: vero.profumo: Mito (daisies in the grass) + galerie tragédie přehrady Vajont, Itálie | frangipani

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.