• LET’S GO SHOPPING: Ferragamo Vara or No Name Bow Pumps? + gallery: Brescia, Italy

Občas se musím taky obout nebo obléci, ne jen navonět. A taky jsem tady kdysi trošku slíbila, že budu dávat tipy na výhodné nákupy šatstva, botstva a kabelstva.

Lodičky Ferragamo Vara jsou moje pracovní kanady, jenže kde na to furt brát, když rodina i želva chtějí taky jíst, že? Pokud pojedete do Itálie autem přes Brennero, na jižním konci Lago di Garda budete míjet Bresciu. Na samostatný výlet to není, Brescia je pro turisty stejně lákavá asi jako Benešov, ale existují dva dobré důvody, proč se zastavit při průjezdu: dvojice katedrál (Il Duomo) a nákupní Galerie Il Duomo.

A teď dávejte pozor! Galleria al Duomo prodává boty značek Barrett, Lorbac, Samsonite, Tommy Hilfiger; ale majitel si nechává šít boty do vlastní kolekce a ta má trvalku: „něco jako“ lodičky Vara od Ferragama. S tuhou mašličkou z rypsové stuhy, se zlatou sponou bez nápisu. Kvalitně ručně šité boty nejsou stejné, ale zachovávájí elegantní kulatou špičku a široký pohodlný podpatek. Stejně jako Ferragamo obsahuje každá zdejší sezónní kolekce jiné barvy. Loni zemité tóny, letos to tipuju na námořnickou škálu.

Boty vypadají velmi kvalitně, švy jsou rovné, dokonale začištěné, kůže je pevná a lehká, můžete vybírat ze dvou šířek boty. Jak dlouho vydrží nevím, protože jsem (zatím) s nákupem zaváhala. A cena: originální Vara v základní řadě stojí 330€. Cenu Al Duomo vidíte na obrázku. Přestože (zatím) nosím jen Ferragamo, trochu váhám, zda ten cenový skok dokáže pokrýt kvalitativní rozdíl (jakože jestli mít troje za cenu jedněch znamená, že mi to bude fuk). Každopádně: příští průlet okolo Brescii znamená, že to prověřím!

Alleria al Duomo Brescia120€

Galleria al Duomo Brescia

Nenapádná kožená kvalita

Salvatore Ferragamo – najdi 20 rozdílů

Jezdit tam jen kvůli jedněm botám je blbost! Dá se tam toho koupit mnohem víc. Spousta krásných italských šatiček, nebo třeba ty vtipné látkové tašky od Banane Taipei s potiskem Birkinky (99e) a taky je v podloubí hned vedle L´Erbolario (chystám nějakou recenzi na nejbližší dobu).

Má cenu, abych se tady ještě vysilovala s městskými pamětihodnostmi? Tak jedině kdyby vám tam muž nechtěl zastavit, tak nastražte vějičku: ve měste je dvojice katedrál, stará Rotonda a nová Il Duomo. Stará katedrála z 11. století je zrekonstruovaná tak, že jsou zachovány všechny terénní úrovně přestaveb v minulosti. Víceúrovňové atrium vás provede staletími a umožní sestoupit obrovským otevřeným prostorem několik desítek metrů pod současnou úroveň náměstí Piazza Paolo VI (Piazza Duomo). Zajímavé historické náměstí s justičním palácem a radnicí Piazza della Loggia a sousedící náměstí Piazza della Vittoria postavené ve 30. letech 20. století. A kdyby ani tohle nezabralo, tak nejsilnější kalibr, DÁ SE TAM DOBŘE NAJÍST!

Tak šťastnou cestu!

podpis_ROM

18 komentářů: „• LET’S GO SHOPPING: Ferragamo Vara or No Name Bow Pumps? + gallery: Brescia, Italy

  1. Pingback: Príma Parfumerie: Viridis – l’Erboristeria Montanari, Bologna | frangipani.cz

  2. Pingback: Velké fialkové defilé 13.: L´ERBOLARIO: Accordo viola (fialkový pudřík) | frangipani.cz

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.