• CRABTREE&EVELYN: Nantucket Briar (divine peace) + gallery

dzona / 23. Březen 2013

Nestává se to často, ale občas moji skepsi, že v pražských ulicích není co parfémově objevovat, přeruší náhodný nález. Jako v butiku Crabtree&Evelyn. Výlohu mají v pasáži Slovanského domu a nabízejí hlavně tělovou kosmetiku a ozdobné titěrnosti do koupelny.

Naivní květinkový design cílí na zákaznice, které mají potřebu povlečení sladit s prostěradly a pepř a papriku přesypávat do kořenek. Značka prodává „útulnost anglického venkova“, ačkoliv ji založil Američan a nyní má vlastníka sídlícího v Hongkongu.

Osvědčeného konceptu se drží i u vůní. Jsou stejně spořádané, úhledné, povrchní, většinou soliflory. S jedinou výjimkou – Nantucket Briar. I prodavačka připustila, že u téhle vůně se názory zákaznic radikálně rozcházejí, některé jsou nadšené, většina spíš… naopak. Což jsem okamžitě pochopila, když jsem ucítila staromódní mýdlově aldehydovou růži.
Vyfotila: Dzona

Vyfotila: Dzona

Co název znamená, to už jsem si musela zjistit na internetu. Nantucket je ostrov severně od New Yorku, kam se jezdívá na prázdniny na venkově. Vůně je z roku 1985, ale stejný zapadákov je ostrov podle fotek i dnes. Projeďte si fotogalerii, je to balzám pro městskou duši.
Tuhle fotku jsem si nemohla nechat ujít: žaby se chystá vysát voňavku. Kouzelné.Fotka by Dzona

Tuhle fotku jsem si nemohla nechat ujít: žaby se chystá vysát voňavku. Kouzelné.
Fotka by Dzona

Stejně jako vůně – směs štiplavě slaného vzduchu a mdlých venkovských růží, mokrého prádla plácajícího se na šňůrách, solí nasáklého dřeva a vlhkých zídek porostlých mechem.
Všude božský klid, a když zaštěká pes, nese se to jasném vzduchem z jednoho konce ostrova na druhý.
Podklad je jemně mýdlový a časem vysychá na mýdlový pudr. Nantuckat není žádný silák, deset střiků je tak akorát. Ale vydrží a postará se o nedělní atmosféru, kdy se fakt nic nemusí.

A ještě ta slíbená fotogalerie: Nantucket.

Reklamy

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s