• PROVENCE SANTÉ: Tilleul (hledám lípu 3.)

červenec 2011

Celkem věrná lipová vůně, jednoduchá a přímočará: čerstvý květ a med, jak jinak. Komplikovaně vystavěný (a taky 6x tak drahý) Tilleul od d´Orsay nezasupluje, ale je celkem pěkná, veselá, svěží a line se hezky do okolí, bohužel trochu neotesaná a vlezlá. Jako denní parfém na nakupování, výlety, na dětské hřiště bude fajn, když se to nepřežene; sladkocitrusovou vůni lípy má rád každý (kromě alergiků). Ideální využití: bytový parfém (pozor! Není to pejorativní poznámka).

provence sante tilleul

Provence Santé je výrobce bio kosmetiky z Lussan v Provence. Jednoduché složení je typicky provensálské: listy fialky, jasmín, lípa, pomerančový květ, med; na rozdíl od Grasse tady rostou lípy. Od přírodní toaletky jsem neočekávala nějakou extra výdrž, ale už třetí hodinu se mne drží a pořád je celkem výrazná. Mám ráda vůně, které se vyvíjejí, tento Tilleul je přísně lineární; ani jsem to nečekala, nejsem zklamaná, za 16€ muziky tak akorát. Já ji nenosím, pro mne je příliš drsná, ale moje máma si ji vzala s vděkem (postavila si ji vedle Sicily).
(edit: Já si pořád říkám, co mi to připomíná – už vím, pamatuju si tu vůni z dětství, lipový šampón. Jo, tohle je aroma pro kosmetické přípravky!)

till_mydla

Vůně od téhle značky vám doporučovat nebudu (zkusila jsem jich víc), protože u vás předpokládám určitou parfémovou gramotnost; pokud ovšem nechcete udělat radost méně náročným dámám. Co doporučit můžu, je jejich kosmetika: tuhá i tekutá mýdla, koupelovou kosmetiku, dárkovou sadu mini mýdel (meruňkové a lipové je fakt prima) nebo velkou 35 dekovou cihlu; je to ten typ silně aromatických mýdel, co dáváte kámoškám a maminkám k svátku a ony je pak postupně vytahují z prádla, když manžel zařve z vany.

ROSE

Zkusila jsem i tělová mléka, hydratační krém, noční krém a fantastický krém na ruce s měsíčkem a mandlovým olejem. Všechno hypoalergení, voňavé; jestli máte rádi přírodní kosmetiku, klidně se pusťte do objednávání: PROVENCE Santé. A v neposlední řadě doslova, protože na předposlední záložce, můžete koupí krásných pohlednic a záložek do knížky přispět na světovou kampaň pro svobodný přístup k vodě pro kažého: Provence Santé kampaň

Uttar Pradesh, Indie. © Alain Gualina & Provence Santé

Uttar Pradesh, Indie. © Alain Gualina & Provence Santé

Všechna foto: Provence Santé

podpis_ROM

4 thoughts on “• PROVENCE SANTÉ: Tilleul (hledám lípu 3.)

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s