PARFUMS d’ORSAY: Arome3

červen 2011

Já vůbec nevím, co k téhle vůni z řady Les Intemporelles napsat. Je moc hezká…………….hezká. Prostě mne moc nezaujala.Hodně mi připomíná Infusion de Fleur d´Oranger od Prady. Arome3 je lepší, bohatší; na rozdíl od Prady se rozvíjí a má plnost a zaoblenost, kterou Prada nedisponuje. Je kvalitnější – a stojí třikrát tolik. Je třikrát lepší? Tak to nevím.
Jaká tedy je? Vůně pomerančového květu a irisu. Taková ta toaletní, toa-letní. Ve složení má napsanou čtveřici citrusových složek, bergamot, pomeranč, petit-grain a neroli, a taky že tam jsou! Ze začátku je cítit i kuchyňské bylinky, levanduli a šalvěj, pak se rozvoní do pudrového květu pomeranče se silným pozadím kosatce a už tak zůstane.

d orsay tilleul romana granatova
Celkově je to vůně pudrová, ledová, ze začátku lehce citrusově nakyslá, po 20 minutách zůstane suchá čistá vůně pudru (přísahala bych na fialky, ale prý tam nejsou). Zaznamenáte i suché pižmo a dřevo v takovém zvláštním zapojení, jako suchý a naolejovaný polotovar na výrobu houslí nebo ušlechtilého nábytku. Typický společník na léto, v horkém počasí je osvěžující; jenomže za dvě hodiny po ní zůstal na kůži jen těžko dohledatelný vánek.
Opakuji: je krásná, elegantní, ale trochu nudná; levnější Prada udělá skoro stejnou službu. (Prý je to vůně pro muže – cože? To ne!)

podpis_ROM

Reklamy

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s