PALAZZO MOCENIGO (muzeum pomíjivosti) + galerie: pominulá krása Benátek

U nás máme Den dětí, v Benátkách Den pomíjivé krásy: dnes se otevřou po rekonstrukci dveře paláce Mocenigo s expozicí Tra moda e profumo, Mezi módou a parfémy.

Část věnovaná historii módy, Centro Studi di Storia del Tessuto e del Costume, představí oděvy, doplňky i nábytek vlivné rodiny Mocenigo z 18. století.

Druhá část je věnovaná historii parfumernictví v oblasti Benátska a vůbec Itálie. Expozice má ambici představit Itálii jako velmoc a nejvýznamnější zemi v historii parfémů. Proč ne, souhlasím, minimálně pro západní polokouli. Budou k vidění výrobní postupy, informace o původu ingrediencí, historie značek, parfumérů, balení a taky nějaký marketing. Tentokrát mi unikla o pár dní, na podzim bych měla zase projíždět a rozhodně si ji ujít nenechám.

Hlavním partnerem expozice je Mavive Spa, významný italský distributor a výrobce kosmetiky a parfumerie – to zmiňuji přdevším proto že Mavive Spa je majitelem takových perel, jako Police, Zippo, Pino Silvestre,  Monotheme Fine Fragrances Venezia apod. a pro Palazzo Mocenigo připravil speciální vůni:  The Merchant of Venice, Kupec benátský. Určitě stojí za zkoušku, ale je to suvenýr, buďte ostražití, jako v případě Ponte do Rialto. Daleko větší zážitek bude muzeum samotné, neche rodinku nudit se na pláži v Caorle a zajeďte za zážitkem.

Výstava potrvá od 1. června do konce roku 2013.

podpis_ROM

Galerie: Benátky nejsou jen udržované náměstí San Marco a most Rialto, plné turistů. Skrývají spoustu temných, pitoreskních zákoutí, srdci Pražana blízkých. Místa pomíjivé krásy.

7 thoughts on “PALAZZO MOCENIGO (muzeum pomíjivosti) + galerie: pominulá krása Benátek

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s