CoSTUME NATIONAL: PoP collection EdP (ovocná růže)

říjen 2011

Ty hadroznačky v parfumerii nepřinášejí v posledních letech nic dobrého, nového, potěšujícího. Až na pár výjimek, jednou z nich je CoSTUME NATIONAL. Sice se Worthu a Chanelové nevyrovnají, ale nepřímo úměrně tomu, jak jsou divné (ale originální) jejich modely, jsou jejich vůně normální (a vcelku originální). A mají k tomu zmáknutý marketing, který není trapný, žádné nahotiny a SEXY složky  (pozor, tuhle recenzi jsem psala dva roky nazád, teď je to takhle) a to já mám ráda.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K téhle vůni patří kolekce doplňků – kabelky, šály, šátky, etue, rukavice, boa, barety. Nebo spíš: tahle vůně je součástí kolekce PoP. A ještě bonus: koupíte si zalepenou krabičku a flakon bude mít jednu ze 4 sběratelských barev: tyrkysovou, oranžovou, královsky modrou, červenou. A dopředu to nevíte, takže překvapení! Nicméně všechny spolu ladí, takže když máte šálu k pleti, není třeba se obávat, flakon jakékoliv barvy sedne.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tohle samo o sobě by někoho mohlo přesvědčit o koupi. Mne ještě zajímalo, jak to voní. Ovocněkvětinový, sladkokyselý, hodně řvavý. Včera jsem zkoušela věci, o kterých jsem psala to samé – pak vězte, že PoP nemá v sobě ani kapku rtěnkovitosti, ani kapku piňa colady a ani kapku sladkého ovoce (dnes jsem navoněná Mahorou, tak si to tak porovnávám – ani vzdálené sestřenice). Navíc je tam nějaká guma, nebo co, takový plastový tón.
Jo už vím! Jasně! PoP by mohla být odvozenína od „populární“, nebo „top populární“ – totiž po chvíli už poznávám pozadí téhle vůně, podle řvavosti růže, která přetrvává. Je to Scent Gloss, obohacený o ovocnou (a plastovou, že) složku. Jak ovoce ztratilo sílu, bezpečně poznávám jejich pěknou, svěží růži. Já růže v zásadě nerada, ale Scent Gloss je jedna z mála, která se mi líbí, a to dokonce tak, že mám plný flakon. Ze Scentu vznikly už dvě odvozeniny, to by bylo škoda tak dobrý matroš nepoužít dál. Nic proti byznysu, ale ze všech tří variant je tahle nejslabší a tu mít nemusím. (Po pravdě: mít bych ji nemusela ani tak, protože mám Scent Gloss i Scent Sheer, křečku).

FYI: Pro ty, kdo Scent Gloss neznají jenom krátce: jasná a jásavá vůně růže, velmi svěží, studená, jakoby obraná o sladkost. Taková „mladá verze růže“, i když vím, že poupata voní stejně – tak teda „růže pro mladé holky“. No a PoP je tohle všechno obohacené o nějaké tropické ovoce (a plast – je tam, fakt).

podpis_ROM

7 komentářů: „CoSTUME NATIONAL: PoP collection EdP (ovocná růže)

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.