TIZIANA TERENZI: XIX March (Levandulový chlad) + galerie: CC Instagram ze srazu veteránů

Levandule jako dominantní složka není úplně obvyklá v dámské parfumerii. Je to tak typicky kolínská složka, jako je kapradí fougére, že se mi nejdřív nezdálo možné, v tomhle parfému s dřevěnou etiketou opravdu je.

terenzi

Začínáme svěže zelenocitrusově. V tu chvíli mne ještě levandule nenapadla, myslela jsem si, že jde o suché pomeranče. Zřetelně jde identifikovat charakteristicky vonící byliny: bazalku a rozmarýn. Ale není to jen taková svěženka, vůni hezky poprašuje směs suchého orientálního koření. Svěžest se rychle vytrácí a nastupuje fáze, kdy suché, mleté, velmi jemné koření, do sebe nasaje kyselkavou živost a v tom se objeví majestátní levandule v bylinkové zahradě.

Jestli se vám zdá, že přeháním s tou majestátností, tak jen trošičku. Levandle na svatého Josefa je květina v plném květu, ne jeden stonek, ale celý keř. Není to pole, nudné,  jednobarevné; je to obrovský solitérní keř levandule ve vaší bylinkové zahradě, plné italských kulinářských zázraků, za chladného jarního večera. Levandule je studená, spíš chladivá, přirozeně; v této vůni taky, ale zdaleka nedosahuje studené odtažitosti Jersey/Chanel (Les Exclusifs).

Hlavní vlna polevuje a cyklus se vrací na začátek: levandule se mění v  suchou pomerančovou kůru. Toto kouzlo zřejmě umí mizející koření, které v určité době spolu s typickou levandulovou vůní drží akord biskupského chlebíčku. Dojezd je ve znamení sušené pomerančové kůry a bylin. Výdrž i silage velmi slušná.

Vůně jsou dostupné pouze v koncentraci extrait.

Vůně jsou dostupné pouze v koncentraci extrait.

XIX March je neobvyklá velkolepým zpracováním klasických složek z Grasse do fullbody parfému. Kdo si přečte složení, nemůže očekávat nic jiného, než lehkou kolínskou klasického Farina typu. Existují plné vůně s dominantní levandulí, třeba Jersey/Chanel nebo Lavande Velours Aqua Allegoria/Guerlain. V první je ale levandule tak vycpaná pižmem, že je studená, jak vychlazený prací gel. Ve druhé zase ucítíte v podstatě jen levanduli ve formě čerstvého kvíku, stejnou, nudnou, od začátku do konce.

Ono i samo téma, okolo kterého se točí název, je lehkonohé: na svatého Josefa 19. března se koná v provinci Romagna svátek focarine, noc ohňů stravujících zbytky zimy, staré listí, větve. Ráno se probudíte do nového jara, a to má být XIX March. Kde se tam teda ale bere ta rozkvetlá levandule?

podpis_ROM

Galerie: Instagram! Mám už asi dva týdny instagram, jak jste si mohli všimnou, a pojala jsem celou věc vědecky. Rozhodla jsem se, že to bude nový marketingový nástroj, jak dát e-světu vědět o blogu. Nastudovala jsem odbornou videopříručku:

Instagram manuál

vysledovala jsem, jaká slovíčka mají nejvíc srdíček a začala jsem to tam prát hlava nehlava. Nejvíc samozřejmě letí to, co blogosvět miluje: značkové, luxusní zboží. Takže jsem nasadila nejtvdrší značkový kalibr, jednu z mých top srdíčkovaných fotek vidíte v galerce níž: kouzelné slovíčko BMW.  Jenže srdíček mám jak naseto a přístupy z Instagramu na blog nula. Takže končím s reklamními výtržnostmi a už vás na Insťáku budu informovat jen o tom, čím dnes voním, jaké mám dnes nehty, co jsem si zase koupila za kosmetickou kravinu. Anebo když se ocitnu v nějakém tom ráji…v sobotu jsem byla v ráji sportovních motoveteránů. Fotky jsou upravené v Instagramu, kdyby se vám zdályy nějaké divné, tak lou fááj, lou fájj, přátelé!

Reklamy

One thought on “TIZIANA TERENZI: XIX March (Levandulový chlad) + galerie: CC Instagram ze srazu veteránů

  1. Jednoznačně háj fááj! Veteráni jsou samý lesk a blesk. Člověče, že bych konečně mocné nástroje jako facebook a instagram přestala tvrdohlavě ignorovat?

    Třeba při focarine pálily i ostříhané zbytky levandule, ale pak nevím proč je čerstvá. Pro Itálii mám veskrze slabost, takže vysvětlení jednoduché, prostě kouzlo.

    To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.