EAU d’E – Bogue Profumo

Parfémovou událostí letošního roku pro mě jednoznačně bylo setkání se značkou Bogue Profumo Antonia Gardoniho během květnového Festivalu dell’Olfatto v Bologni. Antoniovy vůně jsou zvláštní, autentické a rozkošně divné.

Značka v současné době disponuje dvěma parfémy, Eau d’E a Cologne Reloaded. Kromě nich Antonio Gardoni vykouzlil devět vůní, Le 9 Vie, sloužících primárně jako výchozí vzory při zakázkové tvorbě vůní na míru. Každá z nich ovšem obstojí a je k dostání jako samostatný parfém, a to sakramentsky dobrý.

Eau d’E – představí se sprškou kamenitě drsných hořkých a zelených tónů, jenž se brzy usadí v nepatrně nasládlý, jemně kořeněný akord s nádechem hřebíčku. Vzápětí se objeví suchý herbální tón připomínající fíkový list, který jde báječně dohromady s kořením a společně obohatí vůni hladkostí. Vší tou krásou prostupuje zvláštní přírodní dojem, charakteristický pro všechny vůně Bogue. Antonio Gardoni si vyrábí všechny své parfémy sám v malých sériích za použití (jak se domnívám) převážně, pokud ne výhradně přírodních surovin a právě odtud musí pramenit ta obdivuhodná, rozkošně drsná nefalšovanost jeho lektvarů. Mohlo by vás napadnout, že obdobný rys je společný kdejaké bio značce, ale nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal – možná s výjimkou dvojice vůní od Aesop.

Rozvoněná Eau d’E voní klidně, laskavě a nenuceně jako posezení na kamenech na kraji lesa na konci krásného letního dne. Něco tak příjemného jsem na sobě už dlouho neměl. Cologne Reloaded bude následovat :)

Reklamy

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s