ILLUMINUM: Trumpet flower (jedovatá)

Ztratila jsemm bloček s recenzemi, tak jsem se rozhodla potrestat již druhou zkouškou Trumpet flower od instatní značky Illuminum (jj, ten svatební, TEN…). Poprvé jsem si řekla, že na to už nikdy nesáhnu; dnes se mi zase připletla pod ruku a tak mne napadlo, že by to pro vás mohla být zajímavá zkušenost.

Znáte durman, nezničitelný, rychle rostoucí stromek pijan, vděčný plevel, který už druhým rokem po zasazení klacíku odmění majitele krásnými, nebezpečnými trubkami různých barev? Víte, jak voní? Navečer se po okolí rozleje silná, sladká, kořeněná vůně, líbezná jako med, jako bílá svatební gardénie. Láká k upadnutí do erotických snů s černými vílami, uhrančivými štíhlými upíry a svalnatými vlkodlaky (manžel teď sleduje každý večer tři díly True Blood, vampírsko sexuální thriller, Bill a Patrick jsou mňam) …no tak přesně tak Trumpet flower nevoní.durman2

Indolický jasmín s urputným bílým karafiátem na začátku je něco, co slabším povahám zvedne v mžiku žaludek. Já slabší povaha nejsem, ale držím se tak tak. Ta vůně ja tak silná, tak mdle sladká, tak vodnatě lepkavá, že mi zvoní v uších, v nadočnicových obloucích i v mozku a ze smyslů mi mimo čich vyřadila i chuť, zrak ne, oči se mi podařilo zatlačit zpět do důlků.

Nechala jsem se nalákat na kmín, to je hodně zajímavá věcička, ale jestli někdo okmínoval Trumpet flower, tak se to kvůli bezpečnostní zóně nedozvíme. K navoněnému místu se nedá přiblížit.

Druhé lákadlo byl med, uznávám, že ten tady je, ale ve formě nektaru, který děti vysávají z květů hluchavek. Sem dali jistě nektar z trubek ultrajedovatého durmanu.

Časem se nemění, je naprosto lineárně protivná, a bohužel ani moc neslábne, malusem navíc je nezlomná siláž.

durman1

Jsem z toho fakt otrávená. Právě jsem si vybavila, jak jsem se minule celou noc převalovala a pokaždé, když jsem se překulila na ruku, tak jsem sebou s hrůzou trhla; zdálo se mi o monstrech, ale ne o Patrikovi a Billovi, spíš o tom žlutookém mladíkovi z Akt X, jak si teď vzal na stará kolena za ženu šestnáctiletou animírku, jak se může někdo narodit polonahý?, a k výročí sňatku jí koupil velekozy. No nic, jdu to smýt, blouzním

.

Jsem zvědavá, co na ni řekne Dzona, prý „karafiáty miluju“. Donutím ji napsat kontrarecenzi.

BTW: víte, jak bezpečně poznáte, u kterého listu na drumanu vykvete květ? Znáte ten „trik“?

podpis_ROM

Reklamy

5 thoughts on “ILLUMINUM: Trumpet flower (jedovatá)

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s