*new* HILDE SOLIANI: Stelle di ghiaccio

Hilde jí přezdívá „sněhové vločky ve sklenici šampaňského“. Abstrahuji-li od toho, že do šamapaňského led nepatří, jsem v ohromném očekávání. Složení: déšť, pohledy, ticho, toast, parfémy, laskavost, zpoždění, překvapení, radost, vyznání lásky, pozvání, úsměvy, útěky, sliby, odjezdy, spolupachatelství, vítr, city. Díky, Hilde, přesně vím, jak to voní!

Další parfémový úlet Hilde Soliani charakterizuje jako minerální a perlivou. Jediné tři jmenované složky jsou bobkový list, rozmarýn a nezralé lesní plody. To už si dokážu představit líp, ale v podání Hilde to může být cokoliv.

Tak já bych si vsadila na tři možnosti: ledová námraza na skle auta v zahradě plné zmrzlé hlíny. Holomráz. Stříkám na okno modrý rozmrazovací líh, zlínskou lahůdku, která okamžitě namrzá a vytváří krystalický povlak, přes který se mi posmívá zubaté zimní slunce.

soliani-stelle1

Stojím v Remeši ve Vánočním městečku u stánku se šampaňským. Ztracený manžel pořád nejde, tak si dávám skleničku. Vinař, šampaňér, mi francouzouzsky dělá výklad o původu lahve, ze které mi nalévá, vůbec mu nevadí, že mu očividně nerozumím a že mi mrzne dr…pusa, a když mi konečně vydá skleničku, nemám už na šampaňské chuť. Stoupám si ke stolečku, sundávám si rukavice, protože ta stopečka je subtilní jak jarní rampouch. Ochutnávám ztuhlými rty z ledové skleničky perlivý nápoj, okolo pronikavě voní jehličí a rozšlapané kuličky jmelí na namrzlém betonovém chodníku. Okolo mne blikají stříbrné hvěždy na stroměčku,  ledové bublinky mne kupodivu v tom ledovém království hřejí na patře, do nosu mi stoupá vinná vůně a hlavou mi běží asociace umrzlé Nastěnky. Tak blažený výraz pod ledem. A moje modré nehty.

reims_stelle_hilde

Anebo to může být sorbet ze zelených limetek. Příšerně kyselá, zeleně aromatická, zmrzlá vodová zmrzlinová pěna bez cukru, která se rozpouští ve sklenici s ledovým šampaňským na zahradě. Zelené a kyselé vůně kolem, bublinky do nosu, chlad d dovnitř těla. Piju v horku, ve velkém množství.

hilde_sorbet_stelle_ghiccio

Doplnění: Obal jsem viděla až po napsání článku. Myslím, že půjde o vůni podle mojí verze 2. Jak Hilde pohrdá světskými statky nám zase předvedla: obvyklá obyčejná lahvička je potištěná vločkami do tvaru flétny na šampaňské, stříbrné víčko a pozor – zmuchlaný vakuovaný igeliťák je obal, patří k designu.

Zdroj: web HS

Stelle di Ghiaccio / Hilde Soliani bude jedna z prvních vůní, kterou si letos budu shánět k vyzkoušení. Sliním jak Pavlovův pes!

Jak si vločky ve sklenici šampaňského představujete vy?

podpis_ROM

Reklamy

3 thoughts on “*new* HILDE SOLIANI: Stelle di ghiaccio

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s