Ah & Oh Studio: Scent Stories (moderní flakon nebo ďábelská legrace?)

Flakon není jen pouhý obal navoněného vzduchu. Přiznejte si, kolikrát jste si koupili parfém jen kvůli tomu, že se vám líbil flakon…že nikdo z vás nemá na poličce nepoužitelnou Goutalku? Kecáte. Já dokonce znám jednu dívku, co si koupila lak na nehty jen kvůli krásné krabičce.

Polské designové studio Ah & Oh (to bychom klidně mohli mít na domovním zvonku já a můj manžel po víkendu) si splnilo sen: vytvořili si, sobě pro radost, flakony na pánské vůně. Takové, jako vždycky chtěli, jaké si sami představovali.

scent1[1]

Inspirací jim bylyi velikáni světové literatury. Ne ti romantičtí, protože úkolem bylo popsat temné stránky mužské duše. O tom, že Poe byl jasná jednička, nemá pochynosti nikdo. Nevěřím, že všichni jeho démoni byli interní; kdo četl Berenici nebo Pána z Prahy, musí věřit, že pod postelí žije něco…já jsem dlouho věřila a Poe to měl.

liter-poe

Orwell není typický hororář, ale moc, touha po ovládnutí, podrazy, politika, majetek, chamtivost, prasáctví, neúcta…tak je jasné, že jsem nevyjmenovala temné stránky ženské duše. Mimochodem parafráze na tento citát se stala českým národním folklórem, aniž by lidi věděli, odkud se vzal.

liter-orwelTemná stránka markýze De Sade pro mne signalizuje spíš duševní abnormalitu, nemoc, než posedlost démony a nejsem si jistá, zda je čistě mužská. De Sade však nepochybně muž s ďáblem v srdci byl.

liter-sade

Nebezpečné známosti byly snad nebezpečné pro někoho z prvních čtenářů skrz abnormání sexualitu; já vidím jejich temnotu v pokroucených vztazích, neschopnosti dosáhnout rovnocenného partnerství, lidskosti. Valmont sem patří taky, i když bych asi našla mnohem odpornější literární zloduchy.

liter-laclosLahvičky z bílého skla dostaly tvar starého klasického kalamáře.

scent2[1]Nápisy na flakonech jsou titulky knih a kapitol, místo složení najdete nejslavnější citáty.

scent4[1]Hlavy nejslavnějších postav tvoří víčka lahviček.

scent6[1]Ta Justýna má jednoznačný výtaz, že?

scent5[1]I když já bych v téhle řadě ráda viděla Fausta, přání se mi Ah & Oh nesplní. Ovšem…temnou stránku duše ženy už zhmotnili taky.

podpis_ROM

Reklamy

2 thoughts on “Ah & Oh Studio: Scent Stories (moderní flakon nebo ďábelská legrace?)

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s