• SERGE LUTENS: Laine de Verre (rezavá žiletka)

Z Francie dorazil vzoreček nové Lutensovy l´eau. Vlastně nevím, proč si to nechávám pořád posílat, když jsem předpojatá a Lutens jako celek se mi vlastně vůbec nelíbí. Jmenuje se Skelná vata a taky tak voní.

laine de verre lutens 1

Otvírám krabičku s krásně zabaleným vzorkem, čtu upozorněnína metalické tóny a čekám suchou, pěknou, industriání vůni. Stříkám si na ruku a okamžitě jsem doma: krevní skupina B / Blood concept. Nezaměnitelný pach srážející se krve na rezavějící žiletce. Pach třešně rozkousnuté bolavým zubem. Pach kovu a gumy z vnitřku víčka od kompotu – tak popisuje Dzona Standard od Comme des Garcons. Taky sedí. Lepkavě sladký, nakysle protivný, ukrutně fetišistický, zajímavý a přitažlivý. Nevyvážená, na jednu stranu přepadávající vůně, která kulhá na jednu složku.

laine de verre lutens 2

Zajímavé je tady použití cashmeranu. Tenhle levný aldehyd má vzdušně dřevitou vůni a používá se k dotvoření dojmu teplé vzdušnosti, vlažné mlhy, jemné kožešiny, snové průsvitnosti. V Laine de Verre cashmeran pozvedává kovové tóny tak, aby vám letěly rovnou do mozku. Rozhodně je poznáte (poznámka pro ty, kdo si myslí, že ne).

Vývoj ani výdrž nečekejte. Krev zaschne, čímž uvolní cestu sametovému pižmu a ne moc příjemné kovově kyselé složce, ale krvavý pach si nechá až do konce – do brzkého konce, protože za hodinu zeslábne do pětkrát vyvařeného čajíčku a i když pak s vámi zůstane ještě několik hodin, je to jen odvárek.

Přijde mi, že Lutens u těchto dvou značek inspiroval. Něco podobného dělá taky Nu_Be v Hydrargiu, ale Nu_Be jsou jemné, vyvážené. Blood Concept je mnohem silnější a zvýrazňuje krvavou (kovovou) složku. Standard / Comme des Garcons je mnohem bohatší, zajímavější o zeleninové složky a asi i příjemnější.

Zjistila jsem asi po třech hodinách, že mi to vlastně voní. Hodně voní, i když mi zasychající krev nevyvolává zrovna příjemné asociace. A proto bych ji nedokázala nosit.

Rozhodně se vymyká produkci Lutense z poslední doby: není libívá, není udělaná na rychlý efekt. Je to vůně, u které se musí trochu přemýšlet. Za originalitu v rámci značky pět bodů, za obšlehnutí Bloodu minus tři.

podpis_ROM

Reklamy

3 thoughts on “• SERGE LUTENS: Laine de Verre (rezavá žiletka)

  1. Nic pro mě – metalické tóny ve vůních mi nesedí. Když si Laine představím bez toho žaludek zvedajícího pocitu krve v puse, byla by velice příjemnou netradiční kolínskou, kombinující ovocné tóny s vůní lidské kůže. Takhle tu milou vůni kontaminovali odérem vychládající žehličky, škoda.
    Jo, a Lutens vypadá jak Dracula. I když se směje.

    To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.