• L´ARTISAN: LA CHASSE AUX PAPILLONS (Skrytý půvab motýlí stínohry)

Zdroj: http://www.frangipani.cz
dzona / 4. Květen 2014

La chasse de papillons prý patří k nejúspěšnějším vůním značky, což je zajímavé vzhledem k její subtilní síle, díky níž se drží v intimní zóně. Takže je jasné, že se pod vnější nenápadností a nepostřehnutelností musí skrývat něco mimořádného a ceněného.

.
Světlo a stín

Název znamená „Lov motýlů“ a parfém ho vystihuje přesně, což není nic jednoduchého. Nepoužívá k tomu představy barev, ale mihotání a třepotání, tedy vlastně rychlé sekvence střídání světla a stínu. Převedeno do parfémových ingrediencí jsou to květy pomerančovníku a hlavně lípy, s její štiplavou suchostí papírových křidélek. Ta se postupem času změkčují a pokrývají hebkým chmýřím. Zatím jsou ale prašně suchá a pomerančovník ostrý a studený, což spolu s jasmínem, za ním skrytým, vytváří zajímavý dojem odtažité svěžesti, chladné a současně škráblavé na kůži. Jako by tam byl písek. Zřejmě právě tato vlastnost vysvětluje, proč někomu parfém připomíná přípravky na čistění koupelny – což je míněno v dobrém, nikoli jako degradace. Že je tato drhnoucí ostrost, trošku minerální a pryskyřičná, vlastně velmi interesantní, postřehli i v L´Artisanu a zesílili ji ve verzi Extreme pepřem.
Podstata vůně není svěží, ale měkká jako fialový samet. S tou barvou se vkrádá i předstata květu záludného a mámivého.

Záludné květy

To byl zatím ale jen začátek, ještě přijde proměna. Aniž by ubylo na kvalitách a pronikavosti bílých květů, přidává se madlově krémová tuberóza. A s ní dřevo, kašmírově měkké a zpočátku zapařené. Na stranu svěžesti zase přitéká čerstvé mléko z nařezaných makovic, což je můj soukromý dojem, kterých bych asi měla napsat do závorky. Ale tenhle makovicový tón zůstává a časem se transformuje v květinu, mámivou a záludnou, Třepotající motýlci jsou jen svědky. To už se parfém ale drží v přísné intimitě kůže a spěje k pohodlí sametové dřevitosti, z původní svěžesti zbyde citrusová vzpomínka.

Dovětek: La Chasse aux Papillons Extreme je bohatší nejen na pikatní složky, ale také na krémovou tuberózu, díky tomu je bohatší a výraznější. Ztrácí však tajemnou mnohoznačnost motýlí stínohry.

Reklamy

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s