• NEHTOVÝ ZÁKONÍK §1. Co NEMUSÍTE dělat pro pěkné nehty

Nehtový zákoník pro fligny, co nemají chuť, náladu nebo čas se starat o svoje nehty a přesto je chtějí mít dlouhé a pěkné. Nenavádím vás, co máte dělat, ale naopak na co se vykašlat. Úpěch pak přijde sám.

Moje přirozené nehty jsou suché, rýhované, tenké, křehké a štěpivé, dvojí se mi a mají sklony ke žloutnutí. Vylamují se mi suché kousky z boků, zalamují se mi ze stran hned, jakmile přerostou maso prstu, praskají mi konečky, najednou zjistím, že mi ustřelila špička nehtu a zůstala mi tam ostrá hrana, ani jsem si nevšimla kdy. Mezi odlakováním a nalakováním se na ně nemůžu ani podívat, jak jsou hnusné. To už se radši ukážu na veřejnosti s pleťovou maskou z mrkve a mandlových slupek, než v nahých nehtech.

 

Moje běžné nehty.

Moje běžné nehty.

To je přirozený stav, s tím se nedá nic dělat. Žádné vitamíny, minerály, životospráva na to nemají vliv, pijte víno a jezte čokoládu klidně dál v množství, jaké se vám líbí. Stav nehtů se dá lehce ovlivnit zdravím lůžek, hodně zásadami bezpečnosti práce rukou a nejsilněji povrchovou chemií. To jsou věci, které se dají celkem lehce a bezboletně změnit a nemusí se na ně pak myslet, jde to samo. Bez nich…

romana granatova zahrada (2)

Taky moje běžné nehty.

Paragraf č. 1: ZDRAVÍ

Základ, který vám velmi usnadní vaše podnikání v dalších dvou nehtových oblastech. Zapomeňte na vnitřní výživu, funguje jen těhotenství, ale to si asi tak narychlo nepořídíte a taky to nevydrží celoživotně. A v podstatě jde o hodně nákladnou a luxusní záležitost. Zdraví nehtů se rovná zdraví lůžek. A to kouzlo zní: vykašlete se na ně! ……….

….zbytek článku si přečtete na blogu FRANGIPANI na nové adrese tad: Nehtový zákoník 1: Co nemusíte dělat pro pěkné nehty

 

 

 

podpis_ROM

9 komentářů: „• NEHTOVÝ ZÁKONÍK §1. Co NEMUSÍTE dělat pro pěkné nehty

 1. Je pravda, že SH odlakovač byl asi to nejlepší, co jsem měla. Akorát pořád nejsem přesvědčená o neškodlivosti acetonu v něm. Možná to zase prubnu; troufám si říct, že jsem se zbavila už dost neřestí co se nehtové péče týče a mám je teď v úplně jiné kondici než kdysi, kdy jsem zároveň tenhle odlakovač používala a kdy ty nehty byly příšerné. Pravda je, že odstraňoval fakt rychle a navíc po něm nebyly ani trochu (!!) vysušené, popravdě vypadaly tak hezky, jako když je namažu krémem a nechám vstřebat (používala jsem ten zelený hydratační; tenhle růžový neznám). Podotknout taky musím, že stejné výsledky pro mě měl i ebelin s pumpičkou (ty ostatní verze v obyč flaštičkách jsou zlo!), jenom s některými glitrovými laky se nadřel o něco déle, ale ty zas tak často nelakuju, tak to neřeším.

  Ad kůžička: popravdě já rozeznávám dva druhy kůžiček nehtu: 1. tu vystouplou, co je krásně vidět na tvých fotkách s tím holografem, 2. tu tenkou blanku „nalepenou“ na nehtu a vycházející zpod té svrchní,vystouplé kůžičky. Kůžičku 1 odstraňuju, protože musím – když to nedělám, přerůstá mi tak nehorázně, že se mi pak samy dělají ošklivé záděry a hojí se i celkem dlouho; dokud jsem ji neodstraňovala, měla jsem je furt a stav nehtů (=dezolátní) tomu taky odpovídal. Odstraňuju šetrně, ale pravidelně, musím – a od té doby mám nehty lepší. Kůžičku 2 se mi občas také povedlo nedopatřením odstranit, ale to se bohužel projevilo, ta tam být musí za každou cenu.

  A jinak fotky i nehty máš výstavní, bys mohla fotit do katalogů pro lakové značky :-)

  Verunka

  To se mi líbí

 2. Ještě bych chtěla dodat, že způsob lakování, jak ho doporučuješ a jak jsi mě ho učila, se mi zprvu moc nelíbil, ta vynechaná místa mi přišla divná. A vlastně dodnes se mi nad takto nalakovanými nehty lidi pozastavují a diví se, proč mám takové „odrosty“ (no je pravda, že s některými štětečky mi nejde tu mezeru úplně ideálně minimalizovat, ale odrosty bych to teda nenazvala). V takových chvílích si na tebe dycky vzpomenu, protože fakta jsou dvě:
  1. Jo, vypadá to lépe!
  Těžko se mi aspoň v duchu neošklíbá nad nehty, kdy některé holky mají nalakováno „ode zdi ke zdi“ a někdy i přes „futra“, to mám fakt chuť je drapnout a alespoň jim to začistit. Ale ten on i ten lak „rozlitý“ po celičké ploše nehtu (ne nutně s přesahy na kůži) se mi prostě vůbec nelíbí. Je to takový „tak jsem si nalakovala nehty, do dvou minut hotovo a odchod“ – žádný mazání s tím, žádná pečlivost… a přitom je to hrozně snadný, stačí to párkrát zkusit a pak už to jde samo, skoro automaticky.
  2. Jo, má to vliv na kondici nehtu!
  Těžko se to měří a hodnotí, ale určitě jsou ty nehty víc v pořádku, silnější, spokojenější než jindy.

  To se mi líbí

 3. Perfektně shrnuté do krátkého návodu. Úplně první věta na mě bohužel platí úplně stoprocentně, takže když se blíží chvíle, kdy mám začít pilovat, dělám všechny možné jné práce, abych to co nejvíc oddálila. Někdy to oddaluju tak dlouho až se mi nehty olámou .

  To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.