• Kolik je na světě parfémů? (2013)

Kolik je vůní na světě? Kdo ví… A kolik je na světě parfémů? To vím já!

Teda nevím to já, ale Michael Edwards z Fragrances of the World. Poslední roky vydává statistiku nových vůní. Je zajímavé, jaký skok udělal parfémový svět loni: světlo světa spatřilo 1432 vůní, o stovku víc než v roce 2013. Co mne teší, že skoro třetinu celé produkce zatupují nichovky. Jasně, v objemu prodeje to jistě bude o jednotkách, nebo spíš zlomcích procent. Nicméně trend je jasný, nichovky získávají větší a větší prostor na trhu, mají pozornost zákazníků a svět bude krásně VONĚT!
frags%20of%20the%20world%202014[1]Zdá se vám to hodně nebo málo? Mně se to číslo zdá obrovské, obzvlášť když znám statistiku z roku 2002 – víte, kolik tehdy vyšlo nových parfémů? Sotva třetina! A nichovek přesně 100! Limitky byly objeveny mezi rokem 1992 a 2002 a docela by mne zajímalo, kdo byl první. Tipuju Lancome a edici Now&never. Tady je loňská statistika a skočte se podívat, kolik flakonů máte na poličce vy, jestli stíháte trend, nebo budetet muset dohánět!

podpis_ROM

 

 

3 komentáře: „• Kolik je na světě parfémů? (2013)

  1. Koukla jsem na jeho stránky, škoda že tam nemá seznamy. Protože, a to je už jen pro silné povahy, tuhle statistiku má i parfumo.net, dokonce i ve své okleštěné anglické verzi. A na rok 2012 tam uvádějí 2710 parfémů!! A dá se to rozkliknout a tam je databáze podle flakonů. Na tenhle rok jsou na 136 stránkách! Přemýšlím, v čem je ten ohromný rozdíl a napadají mě arabky, ty nejspíš Edwards zahrnovat nebude.
    A je tam taky znát, že rozmach nichovek je opravdu záležitost posledních asi 10 let. Dobře jsme se narodili.

    To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.