• FARMACIA SS. ANNUNZIATA: Kama

Jak jsem přišla k citrusově-ovocné vůni Kama? Spletla jsem si s pepřovým Isosem (tady najdete i jiné vůně a vizitku značky). Před dvěma lety přišla poštou, vybalila jsem ji a zklamaně postavila na poličku. Třeskutá ovocenka, to nenosím. Jakási loajality ke značce mi brání ji prodat, tak občas sundám víčku, čuchnu si a jde zpátky  na obdélníček v prachu. Včera jsem ji poprvé z nedostatku invence vytáhla a rozhodla jsem se, že když už ji mám, tak napíšu nenadšenou reakci. Tak má svoje světlé stránky…

Farmacia SS annunziata firenze Foto: romana granatova

Začátek je ovocně citrusový, skoro genericky ovocný: ananas, citron, broskev, pomeranč a drobeček čehosi bylinkově zeleného, podle složení by to měl být petitgrain, já bych to tipla spíš na bazalku. Možná mi bazalku evokuje sůl, kapička mořské vody přidaná do ovoce (calone). Těch pár recenzí, co je na netu, se zmiňuje o růži, tu mi nedodali. Veselá, perlivá, sladkokyselá svěží letní ovocenka, první hodinku skoro neměnná. Ovoce je tak věrné, že se mi zdá, že chvílemi broskve kvasí, zaznamenávám kvasinkové tóny, na kterých je postavená slavná burčáková #S / Nasengold ; nejsou nepříjemné, ale do parfému mi moc nesedí, snesu je jen v kuchyni. Celek mi hodně připomná Tepidarium/CALÉ FRAGRANZE d´AUTORE.

Prostřední fázi bych pojmenovala „uklidněný ovocný salát“, vyjeví se pižmový základ, který vůni posouvá do intimní zóny. Kvasící broskve i veselé citrusy zůstavají, po zelenosti ani stopy. Toto je tělo vůně, které si užijete nejdéle, asi tři hodiny, vůně je vcelku intenzívní, jde do prostoru, ale tak nudná (pro mne), že ji skoro nevnímám.

No a pak nastává velkolepý hodinový dojezd a tady, kde ostatní končí a přistříkli, já začínám vnímat a oceňovat: úplně na konci se totiž ukáže jemná suchá vanilka. Tak suchá a jemná, že neměla šanci ovoce vůbec překřičet. Spolu s ní přijde pudřík a vůně se promění v jemnou pudrově-pudinkovou nádheru, intimní a tichou ovocenku. Jako když si připravíte v kuchyni ovoce na pudink, ještě jste do něj neřízli, voní jen lehounce, a do toho otevřete sáček s vanilkovým pudinkem. Finále je uchvacující. Ale čekat na to pět hodin?

KAMA mi připomněla jednu fotku z práce, která mi zase připomněla...no nic.

KAMA mi připomněla jednu fotku z práce, která mi zase připomněla…no nic.

Nechci Kamu poslat do pekel, myslím, že milovnice ovocenek ji ocení. Je dobrá, postrádá protivné chemické tóny, patrné u většiny ovocenek z mainstreamu, ale pro mne nuda. Kdo rád broskvičky a citrusy, zkuste.

pozn. ty broskvičky nejsou nepodobné Yvresse (Champagne) / YSL – a taky se tam opakují ty kvasinky…

podpis_ROM

 

5 komentářů: „• FARMACIA SS. ANNUNZIATA: Kama

 1. Vtipná fotka :D
  Já už jsem z těch ovocných vůní nějak vyrostla.. jediná, kterou si užívám ve dnech příliš horkých na Bandita, je Annick Goutal Eau d´Hadrien.. už jsem sice slyšela „poklonu“, že smrdím jako citrónový Jar, ale to mě od ní neodradí :o)

  To se mi líbí

 2. „Já teda nesnáším ovocné vůně jinde než v kuchyni, ostatně to jsi napsala taky,“ řekla Kaše a odporem se otřásla tak, až se vzduch kolem ní (na chviličku) rozvoněl její oblíbenou vůní Jovan Musk.
  :-))))))))))))))))))))))))))))))))))

  To se mi líbí

 3. Děkuji za pochvalu :o) a je to zásluha tohohle blogu, že jsem Banditu objevila! Okolí už si na něj zvyklo, co jim taky zbylo, že :o)) a samotnou mě překvapilo, že u chlapů má úspěch.. asi mám ve svém okolí chlapy s dobrým vkusem :o)

  To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.