• NISHANE: Cap de Bonne-Espérance, Caraïbes a Eau Classique

Romana nosí na nepravidené redakční porady Frangipanstva voňavé rarity a unikáty. Řekla bych, že už jsme na to zvyklí, ale na její red box Nishane nás to nepřipravilo. Užasle jsme koukali na krabici flakonů, že tohle někdo pošle jako „vzorky“ na vyzkoušení, až je Romana před nás musela vyskládat a strkat nám je pod nos, aby nás přesvědčila. Mým favoritem se ihned stal Cap de Bonne-Espérance (v překladu Mys dobré naděje), Dzona považovala za nejzdařilejší Eau Classique, kterému věnovala tolik pozornosti, že se její druhý úlovek Caraïbes dostal na vedlejší kolej. Toho jsem využila a byl můj. Ale protože jsme očuchávaly a konzultovaly společně, tak i recenze na tyto tři vůně najdete tady pohromadě.

NishaneCap de Bonne-Espérance

Vůně bohaté exotické hostiny, kterou považuji za nejkrásnější ze všech vůní Nishane. Představte si velké množství šťavnatého exotického ovoce naskládaného ve zlatých miskách. Kolem je divoká nedotčená příroda, takže je cítit vůně květin a zeleně. Po chvíli se objeví hřejivá ambra a vanilka spolu s kterou přibydou vedle misek s ovocem i sladkosti. Jemný tón hladkého dřeva podtrhuje pocit pohodlí a luxusu, který vůně šíří. Potěšila mě dlouhá výdrž vůně a skoro se mi nechtělo věřit, že by to měla být kolínská.

Caraïbes

Dokonale ochlazující vůně, kterou musel vytvořit někdo, kdo má zkušenosti s tím, jak se účinně ve vedru osvěžovat. První klíčovou ochlazující ingrediencí jsou citróny, které jsou příjemně nahořklé. Druhou – a pro mě trochu překvapivou ingrediencí – je nastrouhaný kokos, který působí na kůži jako ostré kapičky vody odskakující od chladného vodopádu. Na horko pomáhají zapomenout také svěží květy a jemná růže. Nenápadná je vůně ambry, která ale dokonale spojuje jednotlivé složky.

podpis_kateryna

Eau Classique

Limetka s mátou jako jízda na ledu. Chladivost je evidentně hlavním záměrem, proto z citrusů – ve složení je veškerý citrusový sortiment – odkrájeli jak perlivou vrchní část kůry, tak sladkou i kyselou dužinu. Zbyla hořce zelená vrstva, které máta pomáhá jít ještě do hlubších tónů. Chladí to, jak nohy v potoce. Jestli vám to zní spíše jako vůně pánská, pak je to omyl, je to vyvážený neutrál. Slabinu to má jinde – v intenzitě a výdrži. Je to kolínská a chová se tak. Dá se s ní prožít báječných patnáct minut a a pak se uchýlí do ústraní a je marné ji volat zpět, každé přiživení skončí stejně. Je to škoda, protože na kůži se dál vyvíjí. Přidají se kultivované mydlinky, jen jako podtón, není to mýdlo s limetkou, ale opačně, limetka s mýdlem. A čistotnými bylinkami. A přísahala bych, že mýdlovostí v určitou chvíli proběhne hodně zředěný větvičník, je to takový retro billboard, který se jen mihne kolem a řítíme dál, ale byl tam. Jízda na ledu je tím o trošičku víc nóbl. Shnuto, je to opravdu povedená svěženka. Stačilo by přidat na objemu a výdrži, pižmo se k tomu nabízí zcela přirozeně, a byla by z toho báječná neokoukaná retro svěženka.

podpis_dzona

Reklamy

One thought on “• NISHANE: Cap de Bonne-Espérance, Caraïbes a Eau Classique

  1. Pingback: • NISHANE ISTANBUL: brand overview (eng) | frangipani.cz

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s