• TECHNIQUE INDISCRETE: Paname Paname (hladivý teplý mech)

Leží mi na stole už pár týdnů hromádka žhavých vzorků, chystám na vás pár recenzí nové kolekce Technique Indiscréte, předtím ale postupně zveřejním sérii starších článků k původní kolekci. Psala jsem je v roce 2011 a sami můžete posoudit, jestli jsem se někam za tři roky parfémově posunula. Já jsem se bavila zejména u jedné poměrně negativní, ve které používám i sprostá slova, ale tu asi nezveřejním, to musím ještě promyslet. Přece jen jste tady jemné dámy…

Brand new bottle december 2012 / Zbrusu nový flakon prosine 2012

Jednoduchý hranatý flakon, společný pro všechny vůně

  • červen 2011

Podle legendy je Paname Paname vůně na večer a to, co může následovat. Asi se tím nemyslí koupání a ukládání Žaby do postele. Vůně je postavená na dřevitém základu, takže se mi okamžitě vybavila oblíbená dvojka Aziyadé/Feminité du Bois. Kmín zavoní výrazně ostře jen krátce na začátku a pak se zklidní do vůně papírové pásky na bankovky, takové té příjemné staré kanceláře. Citrusy jen proletí a zmizí, to samé květiny, ty jsou tušit jen v dálce, za lesem suchého dřeva.
Behěm krátké chvíle mi zůstala na kůži kaňka bílého pižma (to já mám moc ráda) s dřevíčky a fakt něco, co by se dalo nazvat vůní jablečného koláče. Samotnou by mne to nenapadlo, hledala bych v tom orientální koření nebo sušené ovoce, ale proč to nepojmenovat jako štrůdl – nakonec, v tom je všechno pohromadě.
Na vetiver, cokoli zeleného nebo dokonce svěží chypre zapomeňte. Veškerá svěžest pochází ze sušeného ovoce (není to protimluv?).
Tohle je překrásná vůně. Trochu mne mrzí, že ten kmín není výraznější a dýl, je to hodně zajímavá složka, a bez něj se Paname Paname / Technique Indiscréte blíží výše jmenovaným vůním. Musím se podívat, kolik to stojí…Cena 65€ za 50 ml je stejná, jako Aziayadé / Parfum d´Empire a nižší, než kterékoliv Feminite du Bois / Shiseido / Serge Lutens. Možná ji zkusím prostřídat s Aziyadé, není tak vlezlá.

Hlava: bergamot, zelená mandarinka, kmín
Srdce: jasmin, lotos, jablečný koláč
Základ: vetiver, lesní mech, bílé pižmo, ambra, chypre akcent

podpis_ROM

PS: Kdyby se vám zdála Paname Paname jako nuda, uvědomte, co teprve chudáci ve skutečné Panamě. Obrázky jsou hýbací, přestože se to nezdá a můžete on-line třeba tři hodiny sledovat průjezd jedné lodi plavební komorou. Zdroj: http://www.pancanal.com/

Panama Gatun webcam

Panama Gatun Locks webcam

 

Panama Miraflores webcam

Panama Miraflores locks webcam

 

 

Panama Miraflores 2 webcam

Panama Miraflores Locks webcam

Panama Ampliacion webcam

Panama Canal webcam

Panama Cerro-Luisa webcam

Panama Cerro-Luisa webcam

Reklamy

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.