• Kurkdjian pro Burberry čili My Burberry + ZA TÝDEN GIVEAWAY 3 miniatury

Jméno jednoho z momentálně nejslavnějších parfumérů Francise Kurdjiana bude patrně největším tahákem letošní novinky značky Burberry. Než po ní sáhnete, uvědomte si, že genialita umělce spočívá také v tom, že dokáže přimět materiál, aby se přizpůsobil představě, že nemá jednu verzi pro všechny případy jako řemeslník. Kurdjian ukázal, že umí jinou růži, když si s ní hraje pro výsostně požitkářský projekt jako L’Art et la Matiere Guerlain, a jinou pro smělou a křiklavou Lady Vengeance a zase úplně odlišnou, když má vytvořit představu růžového keře v deštivém oparu. Značka Burberry totiž od něj chtěla svou parfémovou vizitku, výstižnou a věrnou, kde bude jejich trenčkot, Londýn po dešti a anglická rezervovanost.

Světlo po dešti

Tohle všechno jsem se dozvěděla, ještě než jsem k vůní přičichla, stejně jako vy. A taky jsem byla zvědavá – a skeptická – jak může park po anglicku distancovaně vonět. Teď už to vím a je to asi takhle: Složky jsou zřetelné – VELMI hladká růže, což je podle všeho přídavkem hrachoru, a průsvitná pačuli, lehounce ovocná, ale bez spodní karamelové připečenosti, jakou má třeba La Vie Est Belle. Je to všechno? Tím samozřejmě naskočily obrazy toho, co vůně opravdu vyvolávala a co myšlení zahání, neboť je to těžko pojmenovatelné.

My BurberryNajednou jsem si vzpomněla na zvláštně lomený a tím ochablý odraz světla na mokrých listech a opar ve vzduchu po krátkém dešti. A zase ty listy, mokré, ovšem to, co z nich voní, není jejich šťáva, ale zvlhlý povrch, který je cítit trochu po ozónu a trochu po měkké dešťové vodě. Pro pluviophily jako jsem já jen podotýkám, že tenhle dešťový dojem zůstává v úrovni porostu, vůně mokré země, petrichor, tam nenajdete. Tady pršelo na listy a do růží, na deštníky a lavičky.

Víčko má připomínat kostěné knoflíky a mašlička je ze stejného gabardénu, z nějž se šijí trenčkoty Burberry, a který si kdysi nechal Thomas Burberry patentovat.

Víčko má připomínat kostěné knoflíky a mašlička je ze stejného gabardénu, z nějž se šijí trenčkoty Burberry, a který si kdysi nechal Thomas Burberry patentovat.

A pak je tam nasládlý… povrch. Musí to být povrch, protože vrstva neodráží světla, což tahle nasládlost dělá. Nevím přesně, co to má představovat. Navlhlý a nasládlý povrch, určitě něco v dešti. Pláštěnka. Nebo spíš kostené knoflíky Burberry trenčkotů. Něco takového.

Kurkdjian My Burberry Shrnuto: Nemám pochyb – Kurkdjian převedl do vůně světlo po dešti. Provedením je to poctivý parfémový impresionismus. Proto chce čas a vnímavost, schopnost vidět zamlženou krásu. S My Burberry jste v trenčkotu v kondýnském parku po dešti. Nevím jak to udělal, ale zadání splnil Kurkdjian do poslední nitky Burberry trenčkotu.

Dovětek: Byla jsem šťatná, když Burberry uvolnili oficiální fotky pro média – kam dnes už patří i blogy – protože TO v nich bylo. Ten mlžný opar, lomené světlo. Jediné, co mi osobně úplně nesedí, je barevnost, sama vnímám vůni v chladnějším spektru.

A POZOR: PŘÍŠTÍ VÍKEND SPOUŠTÍME SOUTĚŽ O TŘI MINIATURY MY BURBERRY. Jsou titěrné, 5ml, a rozkošné, nechybí jim mašlička ani knoflíkové víčko.

Foto: Burberry

podpis_dzona

Reklamy

3 thoughts on “• Kurkdjian pro Burberry čili My Burberry + ZA TÝDEN GIVEAWAY 3 miniatury

  1. Možná stárne, ale pořád má kolem ramenou dvakrát tolik, co kolem pasu. Takže neboj, postavu má jako dvacetiletej.
    No a fotky, nad těmi jsem slintala. Vedle nich teda miniatury fotit nebudu, to fakt ne. Kdyby mi chtěl někdo dát zážitkový dárek, tak bych jednou chtěla být při tom, jak něco takového fotí. Třeba bych jim ty knoflíky naleštila, kdyby na ně sedlo smítko, pro bagetu bych skočila, jen abych se mohla dívat. Je to do tažené do detailu. Myslím, že v Burberry můžou být hodně spokojení.

    To se mi líbí

  2. Pingback: • GIVEAWAY: 3x miniatura My Burberry | frangipani.cz

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s