• GUERLAIN: 15 nových Shalimarů (by Luca Turin)

REEDICE: musím s vámi sdílet vtipný obrázek přivandrovalý z netu a recenzi Lucy Turina na Shalimar Souffle de Parfum / Guerlain, vlastně máme stejný názor.

Zdroj: internet, ráda bych uvedla autora, myslím, že to bude z dílny Monsieur Guerlain, ale nejsem si jistá - lidi, signujte si vlastní fotky!

Zdroj: internet, ráda bych uvedla autora, myslím, že to bude z dílny Monsieur Guerlain, ale nejsem si jistá – lidi, signujte si vlastní fotky!

„There are 15 Shalimars out there ranging from the sublime original [1925] to the ludicrously named Shalimar Parfum Initial L’Eau Si Sensuelle [2013], which I have yet to experience. The pressing need for this new one is not clear to me, but I guess these days the Red Queen rules: if you’re not running you’re losing ground. Guerlain feels compelled to release something or other every few weeks—witness fully 22 fragrances since Jan 2013. The secret to the ideally-placed center of gravity of the original Shalimar, reputedly a heavy, sweet fragrance, was an enormous but easily overlooked citrus note up top that acted as an anticipated palate cleanser.

This SSDP reproduces that, but in a much more skeletal form, no doubt due to the restrictions on citrus oils currently hobbling perfumery. The difficult transition with citrus orientals always occurs fifteen minutes into the fragrance where the chord slips from lemon to vanilla, which in edible terms often translates as cheap chocolate with fruit filling. SSDP falls face first into that trap and just smells cheap and dissonant until things pick up again in the far drydown, which is surprisingly pleasant and durable. But why bother?“ (zdroj: http://arabia.style.com/beauty/beauty-counter/spring-summer-fragrances-2014-luca-turin-reviews-fendi-furiosa-guerlain-shalimar-souffle-de-parfum/#7)
Asi tak.

podpis_ROM

8 thoughts on “• GUERLAIN: 15 nových Shalimarů (by Luca Turin)

 1. Turin mluví o „Červené královně“, nejsem si jistá, jestli to všichni četli. Jde o tuhle knihu o evoluci: http://www.martinus.sk/?uItem=4304 a tenhle efekt: http://cs.wikipedia.org/wiki/Efekt_%C4%8Derven%C3%A9_kr%C3%A1lovny . Turin chce říct, že Guerlain vyrábí hromady flankerů (odnoží) všech svých úspěšných řad, protože ho k tomu žene konkurenční prostředí: kdo se zastaví, tomu ujede vlak.

  Ve skutečnosti těch Shalimarů není parnáct, Turin mluví v nadsázce; já z hlavy dám: 1. klasik ve všech koncentracích,. 2. SPI, 3. SPI L´Eau, 4. 3x Ode á La Vanille (považuju je pořád za jednu vůni, nebo spíš vlastně asi za normal v lepší krabičce), 5. SPI L´Eau Si Sensuelle a 6. Souffle. Ostatní jsou asi jen odekorované obaly, nebo jak se s oblibou traduje „opíčené flakony“. Si Sensuelle možná taky. Zapomněla jsem na něco?
  Takže je jich dejme tomu šest, vzhledem k rychlosti evoluce posledních let bysme těch patnáct mohli mít tak na Vánoce 2016. Pogratulume si!

  Co vy na to říkáte, vadí vám rozmělňování rodinného stříbra v zájmu byznysu, nebo jste PRO vývoj Guerlaina a devalvaci značky v tom nevidíte?

  To se mi líbí

 2. Jo, vnímám to jako devalvaci značky, ale zas tolik mi to tlak nezvedá. Dokud vyrábějí i rodinné stříbro (pro mě zásadní Jicky, Shalimar a Vol de Nuit), tak se z toho nehroutím. Největší přešlap vedle jsou pro mě malé černé, lid si je ovšem žádá, tak proč mu je nedat.
  Ještě Eau de Shalimar bych připočítala k tvoji šestce.

  To se mi líbí

 3. Ceny nic moc, většinou čekám na naskladnění u internetových parfumerií, pak kupuju. Jicky a Vol de Nuit jsem se předzásobila na Arome. Shalimar se dá sehnat téměř pořád a za rozumnou cenu ( cca 1000,- za 50ml, případně 90ml tester.
  Derad Jicky ani za bobek nerozumí, v to mám jasno zase já:-)

  To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s