• Hrdliččí hovínko: V práci si voním veřejně i tajně

Ach ty studený a vlhký podzime, jak já tě nemám ráda! Co s naší neláskou uděláme, jaké voňavé rozptýlení mi poskytneš? Ty nic, musím se zase postarat sama.
Něco svěžího do všeobecného zmaru přírody. V Lidlu prodávají skvělé dlouhé červené papriky plné vitamínu C, svěžích šťáv a nějaké španělské chemie. Jsem na nich závislá a navíc ladím se svou dnešní Ellenovkou. Paprika Brasil  z kolekce Hermessence má stejný charakter: čerstvá vůně červené papriky a průzračný základ chemicky vyčištěné vody. To je pro potěšení mne i pro kolegy.

Hermessence Paprika Brasil Hermes

Voňavé ovoce do parfému? Ne! Do bříška? Cože, cukry? Tak do pití: milovnicím moderní jahodové Miss Dior s mašličkou (tuším 2011) doporučuji tenhle čaj s vůní lesních jahod a malin z Marks & Spencer. A protože jsem milovník želé, které ale nejím kvůli cukru, sypu si do čaje chia semínka: plné minerálů a vitamínů, které mi nahrazují to, o co mne připraví chemická zelenina ze supermarketů. Semínka se obalí želatinou a mám to jako červené medvídky (jako). Tohle je jen pro mne, ale netajím to. A o pytlík čaje se ráda podělím. Semínka nikdo nechce.

wpid-img_20141021_154128.jpg

A co tajím? Jako si malé děti berou do školky oblíbeného igráčka schovaného za gumou od tepláků (u nás je to policajt), tak já si občas vezmu hračku, na kterou sice přes den nemám čas, ale občas na ni narazím v kabelce a udělá mi radost. Dnes mám miniaturku Soir de Paris, kterou vyrobil Bourjois tak někdy v 60. letech, nevím přesně. Sem-tam si ťupnu na ruku. Klasická vůně z babiččina kosmetického šuplíku (i když babičky ji asi viděly jako moderní hříšně šantánovou) a ten název, kdo by nechtěl být dnes večer v Paříži? A když mám čas na kafe s Deradem, tak ho potěším taky. Tak tahle voňavá část dne je jen a jen pro mne.

wpid-img_20141021_153337.jpg

Máte taky svoje veřejné i soukromé parfémové dopingy?

podpis_ROM

Reklamy

3 thoughts on “• Hrdliččí hovínko: V práci si voním veřejně i tajně

  1. Jo jo já ten podzim vnímám stejně, krásných slunečných dní plných barev, kdy by mě to lákalo s foťákem ven nakrmit duši málo, dny se krátí a pak se hodí každý doping. Z voňavých jednoznačně beru na deprese Hermés zahradu nilu, funguje vždycky, pozdvihne mi tlak aj sebevědomí. Papriky miluju, zeleninu hlavně z Lídlu – ale že se dá vonět paprikou to jsem fakt nevěděla :-)…Jinak zůstávám klasicky u dáty masaly a červeného vína – samo ne v parfémech !-)…jo a nutnost je vínový lak na nehty a oblíbená rtěnka /Astor/ – a snad ten podzim i zimu přežijem..

    To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.