#vanoce2014: BEAUTY CRACKERS: po tomhle cukroví nepřiberete

Máme tu další tipy na vánoční dárky. V tomto případě ale vynechejte tchýni a obdarujte samy sebe. Nebo ještě lépe podsuňte tuto myšlenku manželovi. Ovšem musíte si pospíšit. Tohle je lepší si nadělit už prvního prosince.O čem je řeč?  O kosmetických adventních kalendářích. Dětem kupte ty čokoládové, ony to vyběhají a vy dejte přednost těm, které mají v každém okénku nějakou roztomilou a naprosto nepotřebnou kosmetickou duperelku.
Pro Pražáky: nikam vás tímto slovem neposílám, duperele = cetka, maličkost, zbytečnost, pochází to z polštiny a používá se to tu, u nás, bo neni čas!!!

Když pominu, že je to už fakt dost dekadentní, tak musím uznat, že jsou roztomilé a mají to jedno nesporné plus – neztloustnete. Vybírat můžete z kalendářů nejrůznějších firem a v různých cenových kategoriích. Nevýhoda je, že naprostou většinu těžko seženete v českých či slovenských zemích.

Když to vezmu z toho horního cenového konce výběru kalendářů pro rok 2014, tak nejluxusnější je asi kalendář Jo Malone:

zdroj obrázku: cosmopolitan.co.uk

zdroj obrázku: cosmopolitan.co.uk

Najít v něm můžete 23 miniaturek Maloneho kolínských ve velikosti 15ml a tělových krémů o obsahu 9ml. Za 24. dvířky ale čeká větší překvapení! Cena ovšem tak veselá není. Za tuhle srandu zaplatíte nebo  250 liber. To bych tedy musela manžela zpracovávat hodně dlouho. Do začátku prosince to už určitě nestihnu. Ale půjdu si na něj aspoň sáhnout. Prodává se totiž zatím výhradně v londýnském Harrods.

O něco přijatelnější, ale pořád high end představuje letos kalendář Liberty. Obsahuje pel-mel nejrůznějších produktů top kosmetických značek jako Laura Mercier, Diptyque, Kiehls, NARS …

zdroj obrázku: cosmopolita.co.uk

zdroj obrázku: cosmopolitan.co.uk

Za tuhle srandu vysolíte £125 a koupíte jej od listopadu v Liberty a na jejich eshopu.

Další exkluzivní kalendář vydává legendární obchodní dům Selfridges. Opět je naditý mixem značek, ale tentokrát v něm najdete i miniparfémy. Jeho cena je už myslím celkem přijatelná. Koupíte jej za 80 liber. Mimochodem Česká televize chystá vysílání britského výpravného televizního seriálu Pan Selfridge o zakladateli tohoto obchodního domu Harrym Gordonu Selfridge.
Kalendář je hit a bývá okamžitě vyprodán. Pokud to nechcete zmeškat, je třeba se zaregistrovat na jejich webových stránkách a číhat.

zdroj obrázku: cosmopolitan.co.uk

zdroj obrázku: cosmopolitan.co.uk

 

Kalendářů z těch nižších cenových skupin je spousta, ale musím tu, už kvůli Romaně, vypíchnout ten od Ciaté. Je to něco pro nehtové maniačky. Ciaté’s Mini Mani Manor je totiž plný laků na nehty:

zdroj obrázku: selfridges.com

zdroj obrázku: selfridges.com

Seženete jej za 49 liber opět třeba v Selfridges, ASOS a samozřejmě na eshopu Ciaté.

Své kalendáře vydává i Benefit, L’Occitane, Yankee Candles a další a další. U těch už je reálná možnost, že by se mohly objevit i na českých či slovenských pultech. Asi vyrazím do Sephory a do L’Occitane trochu je poškádlit, zeptat se jestli je budou mít v nabídce. Vsadím boty, že nebudou ani tušit o existenci nějakých kalendářů.

zdroj obrázku: uk.lifestyle.yahoo.com

zdroj obrázku: uk.lifestyle.yahoo.com

Co se určitě dá sehnat u nás, je adventní kaledář Douglasu za lidovou cenu kolem 800Kč.

A co na vánoční stůl? Beauty crackers. Další vychytávka jsou totiž kosmetické „bonbóny“. To si prostě místo bonboniéry čokoládové koupíte bonboniéru v parfumerii například od Clarins, Lancome, Kiehl“s…
Doporučení: naaranžujte mezi cukroví, ale bacha na zuby dětí a manželů. Nebo mlsejte rovnou z krabičky:

koláž ze zdrojů z selfridges.com

koláž ze zdrojů z selfridges.com

 

Tak co? Pořídíte si nějaký kalendář? Nebo to dopadne jako u nás?

IKEA to jistí

IKEA to jistí

Mimochodem, víte, že existují i adventní kalendáře se šperky? No není to zhýralost?

mirka_podpis

Reklamy

3 thoughts on “#vanoce2014: BEAUTY CRACKERS: po tomhle cukroví nepřiberete

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.