• AERIN LAUDER: Deradův letmý pohled na EVENING ROSE

Jen jsem si tak odskočil od plotny a bezděky zabloudil do nákupního centra. Jak jsem se tak prodíral soutěskami chrámu konzumu, oči oslepené leskem výloh a zákazníků, pojal jsem nápad oddechnout si u vůní Estée Lauder. No a tam mě namísto terapeutické polívačky starými dobrými Lauderkami čekalo překvapení v podobě vůní Aerin.

Aerin Lauder je vnučkou paní Lauderové a pod svou značkou už nějakou dobu prodávala doplňky a dekorace do domácnosti a šperky. Před dvěma lety se pustila (tedy obrazně řečeno – vůně samotné vytvořili lidé z Firmenichu) i do parfémů. V českých buticích Estée Lauder je v současnosti k dostání pět s celkem osmi Aerin vůní a všechny se mi hned zalíbily. Zaujal mě šeřík v Lilac Path, jelikož šeříkový soliflor se dá najít spíš v mýdle než na pultech parfumerií – a ujišťuju vás, že Lilac Path rozhodně nevoní jako prostředek na podlahy nebo aviváž. Stejně jako zbylé vůně, Gardenia Rattan, Evening Rose, Amber Musk a Ikat Jasmine je Lilac Path éterickou dámskou vůní s espritem.

WP_20150214_006

Aerin je docela kočka, ne?

Vůně jsem zkoušel jen zběžně z papírků, během povídání s milou prodavačkou. Ale jednu z nich (vůní, ne prodavaček) jsem si dal na ruku, že se na ni podívám blíž – jak totiž víte, růže jsou mou démonou. A Evening Rose je fenomenální! Okamžitě mě nadchnulo, jak nenápadná vlastně samotná růže ve vůni je – vůbec se neprosazuje ani nedominuje – a přesto stojí v centru dění. Je tak vzdušná a lehounká, že i Ellenova disciplinovaná Hermessence Rose Ikebana zůstává pozadu. Evening Rose je rozkošňoučká (já vím, já vím, ale musel jsem) romantická růžička, mušelín utkaný z její vůně. Nevoní ani jako parfém, ale spíše jako kůže šestnáctileté dívky, sbírající náruče růží s vlasy povlávajícími v horkém červencovém vánku. Krása, nevinnost, přirozenost a znovu krása. Krása růží, jak se nedá zachytit, jen prožít. Akorát, že Aerin to prodává ve flakonu. Jsem vám to musel říct. Tuřín jí určitě dá dvě hvězdy, když jsem z ní já u vytržení.

derad_podpis

 

Reklamy

6 thoughts on “• AERIN LAUDER: Deradův letmý pohled na EVENING ROSE

  1. Tak to já budu muset vyzkoušet ten šeřík a případně i tu růži, když je to éterická esence mladé šestnáctky. Mno, asi i tu Amber Musk a gardenii taky!
    Úžasně popsáno! Ještě by mě zajímala ta plotna, co na ni bylo, když sis odskočil.

    Liked by 1 osoba

  2. Krásný popis té Evening Rose, asi budu muset udělat výlet od naší ostrovní parfumerie. Tam mají jak EL, tak Forda, takže by molhi mít i Aerin. Zajímaly by mě skoro všechny její vůně. Jak jsou na tom cenově?

    To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.