• DDR disco GIVEAWAY: parfém ACTION!

Tohle je zcela speciální giveaway, protože část čtenářek nebude tušit, o čem mluvím; část z vás to bude mít za zajímavé nebo nezajímavé retro; a část zamáčkla slzu a už-už píše do kmentářů. (A podle toho se pak pozná, kdo kdy maturoval.)

action

ACTION je totiž mýtus. V dobách, kdy se u nás sice vyráběla Diorella a Dioressence, ale v parfumeriích se daly koupit leda BAC, kuličky 2+1, trpaslíci a černý pánský Diplomat, se z Maďarska vozily kouzelné barevné plechovky Impulsů a 8×4 a ve východní Německu se objevila hvězda: kosmetická řada pro mladé v růžových designově vyvedených obalech s anglickým (sic!) názvem ACTION ze státního podniku Florena. Tehdy jsme to četli jako AKTYON. Absolutním hitem se stal voňavý sprej v koncentraci „parfum deodorant“ (e?), který voněl pár minut po nástřiku, ale mladá dívka s účesem Madonny (té americké, ne sixtinské) získala pocit neodolatelnosti („sexy“ bylo zakázané slovo, copak pionýrka mohla být sexy? Natož svazačka!). Vůně byla neodolatelná: svěží citrusově – pudrová a růžičkovo – kosatcová svěženka, určitě byla čistě chemická a obsahovala dnes tak oblíbené molekuly melounové vody. A já ji dodnes mám uloženou v čichové paměti. Občas se zmíním a občas mne dokonce někdo sám osloví, jestli….a co vy, znáte? Pamatujete?

Díky ohromné popularitě a ossis sentimentu (ost-Deutsche, trochu posměšné označení bývalých východních Němců) začal ACTION PERFUME DEODRANT především jako sortiment retro-ossis-shopů vyrábět malý producent kosmetiky Casino Saxonia, takže na pár místech ve východním Německu se dá sehnat. To jsem musela mít, chápete! A jeden jsem musela koupit i pro někoho z vás, protože sentiment se má sdílet.

Jestli je to OPRAVDU Ekšn z let osmdesátých? Hmmm…já si ho pamatuju jinak. Buď mne zradila čichová paměť, nebo se netrefili, nebo jsem prostě stará a vůně mládí vyvanula… zdá se mi příliš chemický a trochu bezvýrazný. Jsem zvědavá na ohlas výherkyně. Může pak napsat recenzi a já ji zveřejním.

Podmínky:

  1. napsat do komentáře pod článkem: odpověď, zda Action znáte nebo ne
  2. váš mail vyplňte do políčka „mail“ (nebude zveřejněn)
  3. posílám do ČR/SR
  4. poslední komentář: 15. 4. 2015 o půlnoci
  5. losovat bude náhodný generátor čísel

Tak a teď do action, přátelé!

podpis_ROM

 

Reklamy

20 thoughts on “• DDR disco GIVEAWAY: parfém ACTION!

  1. Action znám, seznámili jsme se na zájezdu do Drážďan!! Ten zájezd jsme měli za odměnu-vyhráli jsme jej v nějaké soutěži o nejzajímavější kroniku SSM. (já byla kronikářka….a bohužel i předsedkyně na příkaz mistrových odborného výcviku)

    To se mi líbí

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s