• Ještě furt sháníte dárky? Parfémy&kosmetika 2.

Paletka stínů pro ty, co se mají příliš dobře, pravé granáty na nehty a úplně neznámý a levný parfém od Muglera. To potřebují vaše kamarádky pod stromeček. Myslela jsem, že vám dám slíbené tipy na to, co jsem objednala – no a teď už vám můžu dát tipy na to, co jsem objednala a už i vyzvedla. Člověk míní, ale život stejně řídí náhlé pracovní úkoly, školní besídky, dohánění plánu, exportér roku a shánění kimona. Ale podle toho, co jsem dnes zažila, to ještě v pohodě stihnete.

Takže v jedničce jsem doporučovala parfémy, dnes:

2. Kosmetika

Tak nejdříve ten kosmetický tip: prve jem vám chtěla dát jen ty nehtové tipy, ale dnes jsem narazila na nesmírně zajímavou paletku šminek. Já to tedy teď úplně nepotřebuju, vypadám tak i bez make-upu, ale myslím si, že jednou nastane doba, kdy se budu mít strašně dobře, budu vypadat blahobytně a slovansky růžově a pak budu potřebovat vyladit svůj vzhled na maximum: Paletka SMRT.

smrt

 

  • Druhý týpek je pilníček ORLY GARNET BOARD. Na nehty na rukou nepoužívejte nikdy nic jiného, než minerální pilník (Alessandro), pokud nechcete, aby se vám třepily – princip je „kamínek ryje rýhu, dírka vyhlazuje“. Nicméně tento pilníček, který je namísto diamanty pokrytý téměř stejně tvrdým minerálem jménem GRANÁT jsem si nejprve koupil z čiré sympatie, vy víte proč, ale pak jsem zjistila, že jmenovec je úžasný na nehty na nohou – krásně ubírá, vyhladí hrany a na nohách štěpení nevadí. Cena: 25,- Kč

pilnik orly garnet laky na nehty NORMA ZLIN

Pilníček je doplněk do balíčku laků na nehty na nohách Norma Zlín. Nevím o nikom jiním, kdo by je u nás prodával, než Norma a už několik let tuhhle exkluzivku rozdávám – dobře se s nima pracuje, perfektně kryjí a vydrží. Jen by Norma mohla rozšířit barevnou škálu. Kámoškám přidám pár minilaků za dvacku a dámy jsou nadšené, protože se vždycky nějakou barvou trefím (swatch mého nejoblíbenějšího červeného miníka Norma). Zrovna dnes mne to čeká…

norma coral nails swatch www.frangipani.cz romana granatova (4)

 

3. Voňavky pro mne

  • MAZE / Al Haramain: Chtěla jsem si něco koupit, abych nebyla zklamaná, ale momentálně nic nepotřebuju a po ničem netoužím. Když jsem psala minulý vánoční článek, všimla jsem si, že mezi arabkami mají MAZE (starobylá recenze tady), kterou jsem vždycky chtěla a vždycky stála okolo 3.000 – a na Parfums,cz? Pětikilo! Takže jsem si ho po letech čekání konečně koupila.

muse al aharamain1

Po pravdě jsem zvažovala v poslední době nějakou pravověrnou arabku, zkoušela jsem nějaké oleje a myslela jsem si na Kashku. Maze zmizel z nabídky českých shopů a myslela jsem si, že nenávratně. Mám z téhle klasické oudovky se špetkou růže a zajímavým a výrazným akcentem oleje z citrusové kůry velkou radost. Teda budu mít, samozřejmě, za týden. Flakon je kýčovitě krásný, obalený skutečným kovem, žádný plast, polstrovaná krabička, jak to za tyhle prachy můžou vůbec vyrobit?

  • COLOGNE / Thierry Mugler Mugler se stal synonymem spáleného karamelu, jehož obliba pro mne z nepochopitelných důvodů vystřelila ke hvězdám, přesně k těm kýčovitým, které Mugler umísťuje na svoje na svoje kýčovité koženkové kabelky (proč nezůstal u těch tvarovaných sáček?). Nicméně v jeho rejstříku je jedna perla, úplně opomenutá a ignorovaná, protože sem prostě stylově nepatří (protože…ehm…je dobrá). Navíc je levná a má parádní flakon. Teď je v nabídce pěkná sada se 100ml kolínské ve velké flašce s rozprašovačem, k tomu je plnitelný kabelkách 7,5ml a docela pěkné filcové pouzdro na tablet (to bych oželela, ale jako dárek dobrý). Nejlepší cenu hledejte na Heuréce, občas se tyhle sady objevují i pod tisícovku.

 

No a taky nezapomeňte kouknout ke mně do Blogsale – osobní vyzvednutí Pražáci až do Vánoc, Lovosyčáci a Ústečáci ještě dnes a zítra. Na poštu mne nikdo nedostane, bohužel.

No a tím jsem skončila s letošníma Vánocema. Poslední, co vám chci říct: jestli máte v dosahu výdejní místo Parfums.cz, nechte si objednávku poslat tam. Já jsem byla dnes ve Florentinu okolo třetí odpoledne, fronta ke dveřím, kde dopravu řídil ztepilý Ukrajinec, fronta stála spořádaně a odsejpalo to jak hodiny. Holky sebou mrskaly, volaly si lidi k pokladnám k ručnímu placení, sem tam se objevila otravná zákaznice, kterou já bych profaxovala (proto dřepím v kanclu) a dámy zachovávaly klid a zdvořilý přístup. Za deset minut jsem byla venku. Derad tam byl navečer, fronta už do půlky pasáže, čekal asi jen dvacet minut a v Brně je to prý stejné. Na poštu bych se v těchto dnech vůbec nevydávala, pokud by mi nehrozil soud za alimenty.

A co jsem si odnesla? Hehe. Abyste si nemysleli, že jen píšu reklamu a nenakupuju tam. Vlastně mimo tenhle nákup mám letos jen pár Darth Vaderů.

vanoce

 

Hezký poslední zběsilý týden, nenechte si to kazit kravinama jako nepovedné perníčky, předčasně sežrané rohlíčky a rodina, co vyžaduje řízky a smažák s hranolkama na Štědrý den. Kupte si MAZE, kolegové se vám budou vyhýbat (legrace!) a užijte si klid.

Nebo běžte někam na večírek.

podpis_ROM

 

 

 

 

4 thoughts on “• Ještě furt sháníte dárky? Parfémy&kosmetika 2.

  1. ty jo ten název Muse – už jen proto se mi ten parfém líbí :-), otázkou je, jestli by to bylo pro mě, jako za pětikilo??? Já nejsem schopná sehnat „levnou“ polívačku do práce, což neříkám teda, že by byla Muse, ale právě za to pětikilo by se něco šiklo :-))) A ta cologne – to mě taky zajímá. Večírek mě čeká, nepeču, nevařím, stavím a do parfums se vydám asi na nový rok, bo si nestíhám koupit dárek ode mě pro mě, což je teda asi to nejhorší :-))))

    Liked by 1 osoba

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s