• Máte voňavý fetiš? Vůni marmelády, opečeného chleba…? Duerr´s: Eau de Marmalade

Fetišistů, co si hýčkají svoji voňavou úchylku, je mezi námi spousta. Pokud to nepřeroste do rozměru kradení použitého prádla holkám v šatně tělocvičny nebo odložených ponožek hokejistů přímo z bruslí za mantinely, případně líbání výfuku drahých aut, tak se s tím dá celkem v pohodě pohybovat ve společnosti.

Moje fetiše jsou celkem neškodné, zmoklý chodník, starý papír a čerstvě umleté kafe, hlavně z takových těch starých rachotivých mlýnků u vchodu do sámošky, které vždycky trochu zrnek připálily (kde je jim konec!) A taky čerstvý kmínový chleba. Kmínový chleba se slanou kůrkou je česká specialita a pochybuju, že by se Babišovi pekaři spojili, aby vytvořili parfém s vůní chleba sobě a lidu pro radost, jako ti angličtí TEHDY TADY. O to jsme ošizeni (možná…parfém s vůní řepkového oleje by Monika Babišová?)

mini_eau_de_toast

Miluju, když lidi milují svoji práci natolik, že vnímají i její vůni. Kdysi jsem dělala ve financích a spousta kolegů vymýšlela jako dárek pro klienty balení „vůně peněz“ – ale řekněte, chtěli byste vonět jako desetikačka, ha?

Výrobci potravin to mají mnohem snadnější. O čokoládovnách a makronkách se ani nezmiňuju, tam si to říká samo. Zato marmelády…ne, že by jim by Kilian a jiní nekonkurovali svojí běžnou produkcí. Ale není v tom ta LÁSKA.

Ostřílení marmeládníci z britské (ti Angláni se asi pekelně nudí) firmy Duerr´s svou vášeň ke koblihové, tedy pomerančové, marmeládě promítli v parfému s názvem L´Eau de Marmalade a jednoduchým složením: sevilské pomeranče, skořice, vanilka. To vše na bázi vody z řeky Irwell, aka nejšpinavější a nejsmrdutější anglické řeky, která kdy v Anglii tekla. Na bázi tentokrát znamená, ne že v základu vůně je cítit voda, ale že vůně je skutečně dolitá čištěnou vodou z Irwellu. Tolik příspěvěk jamistů z Duerr´s k ekologii.

12__upload_from_email_5f5_5f567d36d46261acd1fed24b6758d609[1]

Voňavou pochoutku si uvařili k 125. narozeninám v roce 2006, vyrobili jí jen dvě stě flakonů a dnes patří ke sběratelským kuriozitám, stejně jako Eau de toast. Docela by mne zajímalo, jestli se tyhle dvě vůně dají vrstvit (dělá někdo Eau de Máslo?). Každopádně vůně toustu s marmeládou by mne zajímala a jestli bych tak chtěla vonět? Odpovězte vy!

podpis_ROM

Reklamy

5 thoughts on “• Máte voňavý fetiš? Vůni marmelády, opečeného chleba…? Duerr´s: Eau de Marmalade

  1. Já bych teda jako toust s marmoškou vonět nechtěla :o) přemýšlím, jakým jídlem bych vonět chtěla… chlebíčkem s ruským vejcem? :o)) čerstvě usmaženým řízkem? :o)) ne, jídlo ne.. ale z chlastu bych si vybrala!

    Liked by 2 people

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.