• Moje parfémová polička pošesté: Mirka (jak je to doopravdy)

Romana nám pořád připomíná, ať si aktualizujeme parfémovou foto-poličku tady na blogu. Jenže si jako spoluautory vybrala něco podobného, jako je ona sama. Jsme opravdu unikátní sbírka liknavých chaotiků. Vášnivých, ale naprosto nesystematických.

Občas to na mě přijde a něco vyfotím, občas to dokonce z foťáku/mobilu posunu dál, na facebook nebo Instagram. Občas tu fotku někam založím… a dost často už nikdy nenajdu. Na to, že bych svou poličku dokázala pěkně rozdělit na čtvrtletí, jako to má Romana, tak na to rovnou zapomeňte. Budu ráda, když dokážu najít, co už jsem sem dávala a co ještě ne.

Ale napadla mě jiná věc. Ukázat vám, co vlastně znamená taková „polička“ parfémového šílence. Polička je totiž sice zažitý, ale naprosto nereálný termín. Bližší popis by byl asi „parfémová skříň“. Aspoň u mne. A ač jsem neviděla sbírku Romaninu ani Deradovu, myslím, že jsem proti nim ještě žabař.

Takže jak to u mě vypadá ve skutečnosti?

Mirka_policka

Parfémy ve flakonech a miniatury okupují 4 police v komodě v patře na chodbě. Nahoře miniatury (těm se moc nevěnuju, tak jich je jen pár), pak dvě police používaných parfémů (možná to nevypadá, ale je jich kolem stovky) a dolní police jsou prázdné flakony. Těm plným už začíná být těsno, takže prázdné asi brzy půjdou pryč.

Musím říct, že návštěvy, mé úchylky neznalé, ta komoda poněkud šokuje. Takže už jim raději ani neukazuju to další:

Mirka_odstriky

To další jsou odstřiky. Parfémy odstříkané z flakonů do kabelkových balení o obsahu 5, 10, 20 … ml. Některé si pořizuju kvůli otestování, některé protože bych celý flakon nespotřebovala. Zajímavé, že u některých parfémů mám nějaký duševní blok, nebo co. Ne a ne si pořídit flakon, přesto, že už jsem vypotřebovala několik odstřiků. To je na psychoanalytika.

Odstřiky mají své místo ve skříni s oblečením v ložnici. Dost jsem je omezila, takže jich je teď něco mezi šedesáti a sedmdesáti.

Mirka_vzorky

Největší chaos a kapitola sama o sobě jsou vzorky. Od té doby, co jsem se rozhodla si je schovávat (kvůli srovnání) se mi jich nakupilo přes pět set. Ty dvě krabičky s přihrádkama jsou můj chabý pokus udělat ve vzorcích pořádek – zakládat je podle abecedy. Jenže s postupem času vzorky z krabiček zákeřně unikly a rozlezly se nekontrolovaně po celé mé pracovně. Na poličkách stály původně barvy na hedvábí. Ty putovaly do krabice a poličky, stůl, okno, komodu … všechno okupují vzorky. Stejně to ručně malovaný hedvábí nikdo nechce.

Pracovní stůl: podotýkám, že jsem ajťák

Pracovní stůl: podotýkám, že jsem ajťák

Tak to je realita všedních dní parfémového šílence. A to nemluvím o obsahu kabelky a dokonce i notebookové brašny na konci týdne. Během týdne se do nich totiž stěhují odstřiky a flakony, které nosím i vzorky které zkouším, takže na konci týdne už tašky tahám skoro po zemi. Ještě že mám tu velkou nákupní, plechovou … ta to uveze.

V příštím článku už snad dojde i na fotky flakonů.

Jak vypadá ta vaše parfémová polička?

mirka_podpis

16 thoughts on “• Moje parfémová polička pošesté: Mirka (jak je to doopravdy)

 1. Naprosto soucítím. Jsem neuvěřitelný chaotik (rozuměj „bordelář“). Vzorky jsou v sáčcích, taky byly kdysi seřazené.. ale nějak se jim vždycky něco stane. Flakony momentálně sídlí po stěhování v krabicích pod postelí, bývali v komodě s šuplíky, schované ze světla. Venku mám vytažených vždy okolo šesti flakonů, které zrovna používám a pár odstřiků. Veronika

  Liked by 1 osoba

 2. Jako to se hned pozná, že jsi ajťák. :D Mne se teď policajtka na letišti na bezpečnostní kontrole při pohledu na tři plné pytliky voňaveka vzorků ptala: „Jedete za byznysem?“ a já na to: „Ano, správně, jedem na výstavu epoxidových pryskyřic!“

  Hele, ty máš odstřiků, co s nima děláš? Používáš je? Mě to úplně přestalo bavit, vždycky trochu zkusím, pak si to nechám „na potom“ a ony mi vyschnou. Už jsem odstřik nekoupila, ani nepamatuju.

  To se mi líbí

  • @rozianne: Zatím se mi nic nezkazilo. Na chodbě není okno, takže většinu času je tam přítmí a ve odstřiky ve skříni jsou taky ve tmě a relativním chladnu. U odstřiků to hrozí víc – už přišly do styku se vzduchem při přestříkávání. Ale kdo ví, možná už je něco zkažené, jen jsem to ještě při tom množství neobjevila :D

   Liked by 1 osoba

  • @monikaguerlinade Že bych to odkopání zadala jako chalenge všem parfémovým blogerkám?
   Jinak, odstřiky Gurlain se na fotku nevlezly, jsou úplně vlevo v řadě sahající zepředu až dozadu, do hloubi skříně :D

   Liked by 2 people

 3. A moji sbírku nikdy nikdo neuvidí, protože takový parfémový bordel určitě nikdo doma nemáte a není třeba se s tím chlubit :D. Až se budem stěhovat, tak vám možná vyfotím naloženou dodávku – ale pochybuju, že by se mi podařilo je všechny shromáždit, protože u nás je to „kam šáhnu, tam je voňavka“ a konsignační sklady mám v práci, v autě a samozřejmě included v mé další sbírce (Mirka ví…. :D)

  To se mi líbí

 4. Já mám krabičky s parfémy v šatně naskládané v krabicích a ty jsou uložené na dně skříně s oblečením.Na dně té skříně jsou naskládané i džíny a jiné věci.Když na nějaký parfém dostanu chuť,tak krabici vytáhnu a nazpět ji už nedám,protože si říkám,že bych měla vyvětrat i ty ostatní vůně,které v té krabici zrovna jsou.Pak to vypadá tak,že na podlaze šatny jsou krabice s vůněmi,vedle těch krabic zase krabičky s parfémy a do skříně se nedá dostat,takže pak pořád dokola peru to stejné oblečení.Prostě jsem nenašla systém jak ty poklady důstojně uložit aby byly v chladu a tmě a současně po ruce.Problém je asi v tom,že je všeho moc.Moc oblečení,moc doplńků,moc vůní.No ale zaplaťbánbu za ty dary. :-))

  Liked by 1 osoba

 5. Já mám systém skleněných vitrín Ikea, stejně jako 80% parfémové populace, ale jsou mi malé. V minulém domě jsem měla šatnu, v tomto mám šatnu a botnu a v příštím přibude parfémový kabinet. Co už, závislosti už se asi nezbavím… :)

  To se mi líbí

 6. Pingback: • • Monthly perfume overview: March 2016 (ENG) | frangipani.cz

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s