Esxence 2016: Co tam budeme dělat?

Sedím u Derada na pohovce, Derad kolem pobíhá a balí si ajurvédské bylinky na cestu, já čekám na odjezd a přemýšlím, že už jsme dlouho nic nenapsali. U Derada je velmi inspirativní prostředí s medvědem, kocourem Jogurtem a pejskem Bambulou. Tak mě napadlo, popsat vám trochu plány naší cesty na výstavu niché vůní Esxence 2016 v Miláně.

esxence2016

Co tam tedy plánujeme dělat? Především chlastat, to dá rozum. Aperitivo, víno a vůbec, zřejmě cokoli co teče. Derad je vybaven Fernetem a já hruškovicí. To je hygiena na cestu, dezinfekce atd., však to znáte. Vyrážíme za chvíli, v deset večer. Tedy plánujeme vyrazit v deset. Jako všechny plány to většinou nevyjde. Reálný odhad odjezdu je kolem půlnoci.

Nejsem přiznivcem dlouhých cest autem, abych pravdu řekla, ještě včera, den před odjezdem jsem zkoumala možnost do Milána letět, ale nic rozumného jsem nenašla, jinak bych asi zbaběle prchla na letiště. Takže proto ta hruškovice. Na druhou stranu plánovaný ranní piknik u jezera Lago di Garda je idea, která mě udrží spolu s tou hruškovicí při životě.

Soubor_000

Ale teď vážně. Jedeme tam přece kvůli parfémům. Takže od Lago di Garda zamíříme do Milána a odpoledne už bychom měli být na výstavě. Už se hrozně těším, až potkám známé tváře ze setkání na Slovensku, Juliena a Madalinu Blanchardovy, Ramona Monegala a možná i Jana Ewouda Vose z Puredistance. A nebo moc milou a sympatickou Viktorii Minya.

IMG_1349

Ale hlavně jsem zvědavá na novinky. Určitě se půjdu podívat na Vetiver Insolent od Miller Harris, protože MH je moje oblíbená značka a vetiver oblíbená složka.

Samozřejmě nebudu chybět na stánku UNUM, protože tahle značka pro mě byla zjevení a asi to nejlepší, co jsem za loňský rok objevila.

UNUM 1

 

Kluci z Masque Milano snad letos nebudou stávkovat a najdeme jejich stánek, protože jejich vůně, to je další ukázka dobrého a poctivého italského řemesla. Stejně tak Gabriela Chieffo, jejiž recenze vám pořád dlužím, ale nebojte, už je rozepsáno. Tato mladá značka s parfémy jako Ragú, nebo Hystera nám nachystala novinku Maisia a tu prostě musím zkusit.

Mark Buxton, ten vysoký pán s legračním kloboučkem, nás loni pozval na zcela unikátní akci – spojení jeho nového parfému s filmem Věry Chytilové. No nezajdi si v Miláně do kina na československou novou vlnu s dárečkem v podobě luxusního parfému. Letos asi do kina nepůjdeme, ale rozhodně si nenechám ujít jeho jeden den v životě, tedy novou vůni A Day in My Life, a nebo tři novinky pro značku Verduu.

Mark Buxton,

tady klobouček zrovna sundal, ale jinak ho nosí skoro furt

Hodně zvědavá jsem na Ambre de Siam od Volnay, protože je to reinkarnace už nevyráběného parfému, uloženého v Osmothéque ve Versailles a protože jej sice představili už na loňské Esxenci, ale pak ji stáhli, nebyli spokojeni s kvalitou. Takže obnovená premiéra a velký důraz na zpracování a to mě zajímá.

Kromě toho nás samozřejmě čekají spousty dalších novinek a značek.

A co budeme dělat večer? Viz začátek tohoto článku. Tentokrát jsem si musela přibalit koktejlky. Asi nás čeká pár večírků. Ten od Xerjoffu, u dómu bude asi luxusní.

Nejlepší večírky jsou al stejně ty začínají po těch oficiálních, s lahví vína, s Romanou, Deradem a přáteli. A na ty se těším nejvíc.

esxence2015

Všechno se budeme snažit dokumentovat, takže buďte s námi. Tady, na facebooku a na instagramu pod tagem #frangipaniatesxence2016. A po návratu určitě dáme vědět, jak naše plány dopadly při střetu s tvrdou realitou.

mirka_podpis

Reklamy

9 thoughts on “Esxence 2016: Co tam budeme dělat?

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s