• Esxence 2016: The Art and Olfaction Awards (aneb plníme plán)

Protože jsme to slíbili a přesto, že noční hodina i hladina jsou značně pokročilé, píšeme další článek. Je po večerce, táhne na druhou hodinu v noci. Nedá se ani říct, že by večírek skončil, u stolu ještě není sucho.

Kromě spousty zážitků a setkání dnes v Miláně proběhla jedna významná událost  – vyhlášení finalistů ocenění The Art and Olfaction Awards za rok 2015.

IMG_1232

V porotě zasedly mimo jiné i uznávané autority jako Luca Turin, Mark Behnke, Antonio Gardoni, Sherri Sebastian a Ashraf Osman. Každý z nich odpovídal za jednu z kategorií. Hodnocení se ale účastnilo daleko více porotců a vybírali s desítek zajímavých vůní.

Přesto, že jsme se poctivě snažili dopít aperitivo a dorazit na vyhlašování včas, vesmír se proti nám spikl. Základním problémem bylo, aby nám aperitivo vůbec donesli. Když jsme si ho na značně zpomaleném personálu pizzerie poblíž výstavy konečně vybojovali, vyhlašování už mělo dávno začít. Pak se ovšem někteří nejmenovaní chaotici (já) museli do pizzerie vracet pro zapomenuté nákupy. Nákup se našel, ale vzápětí jsem začala postrádat své poznámky k výstavě. Ty už se bohužel nenašly.

Ještě, že jsme v té Itálii. Nejen my jsme měli zpoždění. A tak jsme to nakonec stihli a  můžeme seznámit s finalisty, tedy s tím nejlepším, co se za rok 2015 v umělecké a nezávislé parfumerii urodilo.

Jedna z nejprestižnějších cen, kterou může parfumér dostat je rozdělena do tří kategorií: Artisan (umělecká), Independent (nezávislá) a Sadakichi award, což je cena pro experimentální parfumerii.

IMG_1239

Artisanal category

IMG_1241

Independent category

IMG_1243

Sadakichi award

Jsme rádi, že se mezi finalisty probojovali Jul et Mad se svou vůní Néa a budeme jim držet palce při vyhlášení vítězů v květnu v Los Angeles.

A teď už opravdu musíme jít spát a tohle mi, Kajlo, už nedělej!

mirka_podpis

4 thoughts on “• Esxence 2016: The Art and Olfaction Awards (aneb plníme plán)

  1. Pingback: • Esxence : la vita dolce e profumato! (život sladký a voňavý) | frangipani.cz

  2. Pingback: Art and Olfaction Awards 2016: vítězové | frangipani.cz

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s