• ANGELA CIAMPAGNA: Liqvo (seník hřeje džentlmenem)

Kroky mě po nějakém čase opět zavedly do pražské Pánské pasáže a hle, nový obchůdek s vůněmi a v něm, mimo jiné, parfémy Angela Ciampagna. Tahle italská značka pochopitelně byla i v Miláně, kde jsme se ale bohužel minuli.

Liqvo / Angela Ciampagna

Liqvo / Angela Ciampagna

Osud to vstřícně zařídil tak, abych nakonec o její vůně nebyl ochuzen :)  Přiznám se, že zprvu jsem si její flakony s dominantní rosetou (převzatou z katedrály z Angelina domovského Atri) spletl s těmi od Neely Vermeire, než mi došlo, že ty vlastně vypadají úplně jinak. Jedna z šesti vystavených vůní mě zfleku zaujala na první zavětření a jelikož se vlídný prodavač pohotově nabídnul, že mi odleje vzorek, byla by škoda se o svůj názor nepodělit, ne?

WP_20160423_17_34_55_Pro

 

Liqvo hned upoutá svým senem. Ano, překrásná vůně sena, dobarvená dřevitými tóny do teple hnědého odstínu, tvoří střed parfému. Působí mužně a ohromně konejšivě – jako pohlazení od tatínka. Další zkoumání prozradí, že Liqvo má v záloze víc než to. Ty zmíněné dřevité akordy mají totiž taky své nuance: suchost hebkou jako kašmír, klouzající po naleštěné mahagonové desce a rafinovaný kořeněný nádech. Společně se všem těmto částem vůně vede přímo líbezně, je vidět, že ingredience jsou v ní pospojovány velmi dovedně. Lékořici, na kterou odkazuje název vůně, bych bez nápovědy v tomto koktejlu nenašel, odhaduju, že se skrývá někde v tom jemně kořeněném nádechu, spolu s levandulí a tonkou. Ty mám vyčtené taky, jsou do celku vetkány tak, aby neexhibovaly ve své nahotě, nýbrž zdobily jako kousky hladce vsazené do intarzie jménem elegance.

WP_20160423_17_34_10_Pro

Liqvo je povedený nápad ve skutečně zdařilém provedení. Ať se propadnu, jestli tahle hřejivá vůně, vzbuzující pocit bezpečí, nenadchne většinu mužů, kterým se dostane do rukou. Nadto je notně vzdálená všemu, na co je většina z nich z parfumérií zvyklá. A taky tomu, co jsou ostatní na českých mužích, používajících vůně, zvyklí cítit.

 

derad_podpis

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.