• Velké fialkové defilé 21. ULRICH LANG: Lightscape (zmrzlé fialky)

Tato recenze se mi psala snadno a rychle, protože Lightscape od Ulricha Langa (neplést s návrhářem Helmutem Langem) je nesmírně jednoduchá tématem a zcela výjimečná zpracováním. Klasický soliflor fialkového květu, kterému pomáhají ostatní složky pouze orámovat se oknem s výhledem na zimní nebe před bouřkou. Klíčové je to POUZE: nálada mrazu, chladu, ledovosti, ponurosti, šedivosti, ledových květů a spol. je vytvořena s miligramovou přesností, aby fialkové kvítky nechala namrznout, ale nezničila je.

No a to je vlastně všechno, co jsem vám o ní chtěla říct.

zima sním mráz jmelí pole stromy

Ale ať to máte ještě po složkách: nesladký fialkový květ si spojením s mrkvovitým kosatcem zachovává tradiční kosmetickou pudrovitost, jak jsme zvyklí u starých rtěnek a pudrů. Tohle je ta povědomá a všem známá položka. Dojem ledovosti vytváří spojení kašmeranu, který sice normálně působí dřevitě teple, ale tady je ho jen špetička k tomu aby dodal suše pilinovitou prašnost zmrzlého dřeva. Dál bílošedé pižmo s aldehydickým (mýdlovým) zabarvením, poměrně výrazné a suchý, drolivý fialkový lístek. Ostatní složky opomíjím, nejsou důležité. Inzenzita není velká, spíš se s ní pomazlíte v intimitě.

Z výsledku mám zvláštní pocit: fialka, prostá pudrová fialka, úplně obyčejná, jako se opakuje v těch záplavách laciných i drahých, ale důvěrně známých kolínských; a přitom z ní běhá mráz po zádech.

zima sníh led pustevny mráz

Můj ambivaletní vztah k ní je taky důvod, proč ji ještě pořád nemám na poličce: nemůžu se rozhodnout, jestli je extra, čili „musím“, nebo obyč, čili „takových mám“. Protože není úplně běžně dostupná (seženete ji například v Breathe nebo v Belle Rebelle (tam vám prodají vzorky) v Berlíně nebo v Madridu v Secret du Marais (když teď všichni cestujete), tak se u mne musí sejít kombinace „chci ji“ a „jdu zrovna okolo“. Cena je velmi příjemná, Lightscape je jediná toaletka mezi parfémovkami UL a stojí okolo 80-90 € / 100 ml.

Madrid Secret du Marais

Le Secret du Marais, Madrid

Vůně komponuje Ulrich Lang sám za pomocí neznámého parfuméra s krásným jménem Roger Szmulewicz. Kdopak by nechtěl parfém od Šmudly? Ale nenechte se mýlit, jde o dospělé, moderní vůně a celá značka stojí za obhlídku.

fialky_puzzle_TDC

Klikněte na obrázek pro další fialky!

podpis_ROM

8 komentářů: „• Velké fialkové defilé 21. ULRICH LANG: Lightscape (zmrzlé fialky)

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.