• 1.000 x Fifleny fiflenám!

Asi koukáte tak, jako my, že jsme se dohrabali k tisícímu příspěvku.

tisic(a tady je článek č.1  – asi nějaká zkouška, už si to nepamatuju)

A chtělo by to poděkování Bohu, maminkám, našim rodinám, nakloněným parfumérům, obchodníkům a múzám i konkurentům, kteří nás posunují, ale hlavně: vám čtenářům. A tady vás čtenáře POŘÁDNĚ odměnit. Takže: voláme 1.000 fiflen!

Původně jsem chtěla udělat zásadní rekapitulaci a velkou giveaway, do které jsme všichni tři skládali odměny. Ale pak mi dorazil dopis a já jsem si uvědomila, protože celou řadu svých čtenářek známe osobně, že vy nic nepotřebujete. Že co chcete, to si koupíte, protože  jsme velké holky a dospělé pracující fifleny a víme, co chceme. Ale vzpomeňte si na svoje mladá léta, kdy nás návštěva drogerie dostávala do extáze a slíbený kosmetický dárek dokázal přimět k jedničce z chemie nebo úklidu pokojíčku. A navíc: když ho dostanete od někoho, kdo o vás má zájem. Víte, o čem mluvím? Tady je kousek toho dopisu od pana Dlouhého, zástupce ředitelky ústavu v Kostomlatech pod Milešovkou:

dopis1

A tak jsem si řekla, že udělám GIVEAWAY NAOPAK. My, zkušené fifleny, podpoříme kosmeticky ty, které jsou teprve na začátku cesty! Zeptala jsem se pár lidí, co si o tom myslí a všichni okamžitě reagovali: no jasně! Mám okolo sebe super lidi. Přidáte se taky?

dopis1

Najdete něco pod stromeček nebo aspoň čas napsat přání pro holky z Kostomlat? Balíček jednoduše pošlete do naší Vánoční sběrny a já je na začátku prosince zavezu do Kostomlat, předám a vyfotím vám to všechno. (Celý dopis si můžete přečíst tady, najděte si chvilku – zabarvených pasáží si nevšímejte, kolegyně si označila důležité věci).

První byla Mirka. Konzultovala jsem to s ní ještě před tím, než jsem se rozhodla o akci, ona okamžitě zabalila balíček do krabice od menší televize a mimo kosmetiky a oblečení pro patnáctileté fifi je v něm prémie: skoro nové Meteoritky. Tak už jsem to musela spustit.

balik-mirka

Probrala jsem o víkendu své zásoby kosmetiky, vydávajíc to před rodinou za Vánoční úklid, a vybrala laky, nálepky a dekorace na nehty, vzorky voňavek v kartičkách, naplnila pár kabelkáčů a julin, oželela dvě mini řasenky Chanel, které nikdy nespotřebuju (ale co s nima jinak?), pytlíčky makeupů a BB krémů, narozeninovou kazetku Sephora, malou kazetku Pupa, všechny ty Kiko blbosti co použiju vždycky jen jednou, padesátý osmý štětec a sadu hřebenů, něco ze železné zásoby sprcháčů, našla jsem i nějaké kosmetické taštičky, kabelku, tři šály, krásné tričko s tygrem, do kterého jsem nikdy nezhubla…no je toho půl velké papírové tašky. Žaba plakal, když jsem mu vyprávěla, že jsou děti, které nemůžou být na Vánoce s rodiči a nedostanou od nich dárky (=Lego) a přinesl dva plyšáky, knížku a dřevěnou kočičku pro štěstí. Ale hlavně: napsali jsme s Žabou holkám přáníčko.

honzak-balicek

Zašla jsem v práci za kolegyní Bárou, která po práci senior manažerky doma relaxačně barví merino vlnu a háčkuje luxusní čepice. Teda háčkovala…byl o ně takový zájem, že nestíhala, oslovila pár žen od nich ze severu, které chtěly pracovat, a postižené háčkařky a dneska si po práci relaxačně tak trochu řídí vlastní čepicovou firmičku Blistr. Řekla jsem asi dvě věty a Barča hned: „Dám, jasně že dám!“. Ještě jsme si chvilku povídaly a pak Bára se smíchem povídá: „První peníze, co vydělám, hned utratím!“ No, Baru, co lepšího se za to vlastně dá koupit?

Zůstal problém, kam s balíčky, aby se nehromadily na poště a všechny včas dorazily. No problém…já jsem věděla, že do toho půjdou. Sběrnu balíčků nám zajistí autoservis Auto Čako, který se mi stará o toho mého rozežraného rozmazleného modrého mazla bez střechy, který je tak náročný na péči a přístup personálu: AutoČako v pražských Čakovicích. Usmívají se na něj i na mne. Můžete to tam i dovézt osobně a nechat si rovnou přezout gumy. Taky tam budu muset zajet.

Tak, a teď je to na vás. Tisíc nás asi nebude, ale mohlo by nás být dost na to, ať holkám zpříjemníme Vánoce. Jak postupovat:

 1. Zabalte vaše balíčky
 2. Napište na obal výrazně „Fifleny fiflenám“ (to je důležité, nebudu je rozbalovat, tak ať je odlišíme od ostatní pošty)
 3. Kdo chce, přiloží přáníčko
 4. Pošlete na adresu (nebo Pražáci donesou mezi 7,00-18,00 ve všední dny): 
  • AUTO ČAKO, spol. s r. o. – „Fifleny fiflenám“
  • Ke Stadionu 899/32
  • Praha 9 – Čakovice
 5. Poslední den, kdy by měly dorazit balíčky: 6/12 2016

Obsah balíčku je na vás. Mluvila jsem s panem Dlouhým, lehce použité předměty samozřejmě nevadí: samy víte, co udělá holkám v tomhle věku radost. Samozřejmě, pokud chcete poslat balíček přímo, s chutí do toho : adresa je v dopise. Pan Dlouhý vás zdraví a děkuje.

srdicko

Moje historicky první srdíčko na tomto blogu: fotky jsou hrozné, nemám teď na nic čas, náročné období, tak píšu a fotím v noci. Ale vy to pochopíte. Za mne ještě: nejde o charitu, jde o dárky. A osobně: nikdy nevíte, co vás v životě může potkat. A to vy taky chápete.

Díky!

podpisy-tri

 

 

 

Reklamy

23 thoughts on “• 1.000 x Fifleny fiflenám!

 1. ježiš to je super akce!!!!! Hlásím se jako absolutní fiflena, že chci pomoct dalším nevychovaným fiflenkám, bo doma mám sice dvě vychované (jakž takž – stálo mě to všecky síly a šedé vlasy), ale nahromadily jsme doma tolik věcí, které díky stěhování musím protřídit, včetně hezkých hraček a knížek a oblečení, že těch balíků asi bude několik :-)))))) samozřejmě přání umělecky ztvárníme taky! Díky Romčo! A moc gratuluji k vaší grafomanii s třema nulama :-D

  Liked by 1 osoba

 2. Jasně, že se přidám!! už chvíli se odhodlávám k debordelizaci zásob kosmetiky, tak mám konečně pořádný důvod!! :) ale jen doufej, že tě nezahltí tuna balíčků, když podobnou akci pro matky v azyláku pořádala Sabča agabrucha, nestačila se divit, kolik jí toho přišlo.. aby ti na to stačilo pendolino :)

  Liked by 2 people

 3. Do toho jdu určitě! Mám doma věci, které se ke mě nějak dostaly ehm ehm a nikdy jsem je nepoužila a na něco podobného dlouho čekám (naposledy jsem posílala přes Sabču do azylového domu). Hned dneska proberu kosmetiku a pak i oblečení a další věci <3

  Liked by 2 people

 4. Výborný nápad :-). Včera jsme s dcerou udělaly výřad a dneska jsem s balíčkem klusala na poštu,( 6 kg :-)). Laky na nehty, stíny, tři parfémy, nějaké oblečení, kabelka… tak snad uděláme holčinám radost. Hned mám lepší den. Děkuji Romano.

  Liked by 1 osoba

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s