• TIPY NA VÁNOČNÍ NÁKUPY od Mirky potřetí (relaxujte s Yves Rocher, Millefiori a Pascalem Mercierem)

Letos nebudu obalovat kapra, míchat bramborový salát ani péct cukroví. Máme totiž vystaráno. Řekla bych že tak do poloviny února.

vanocka

Ale spíš to vidím, že si budu muset postavit vánočkový stánek na vánočních trzích. Někde poblíž svařáku. Nebo máte nějaký jiný nápad co dělat s metr dlouhou vánočkou? Jen upozorňuji, že kočka to nežere.

Evidentně některým lidem Vánoce způsobují duševní modřiny trvalejšího charakteru, jak to trefně shrnul Radovan. Nejspíš za to může ten tlustý červený importovaný skřet, který na nás vyskakuje za každým rohem. Kam se proboha poděl Ježíšek?!

Radovan jako obranu vůči vánočnímu šílenství navrhuje parfémy, což je samozřejmost, ale já mám ještě jiné zbraně. Kdo hádá alkohol není daleko od pravdy, ale nejlepší je v kombinaci s dobrou knížkou ve vaně plné pěny. Takže tyhle tipy berte spíš jako odměnu pro sebe.

img_3501

I minulý rok jsem doporučovala voňavou kosmetiku od Yves Rocher a letos to nebude jinak. Jejich voňavé kombinace mě totiž baví a oceňuji jejich maximální věrnost původní předloze.

Samozřejmě mají i letos takové vánoční klasiky jako pomeranč se skořicí nebo mandarinka s kořením. Taky hrušku s kakaem. Ale já si řekla, že si ty vánoce do koupelny tentokrát tahat nebudu.

img_3508

Nakonec jsem pro sebe vybrala pomerančový květ, pro dceru, která má ráda vše s mangem, mango s koriandrem a pro muže levanduli s ostružinami.

Pokud jste ekologicky zodpovědní, pak je tohle pro vás ta správná volba. Yves Rocher uvádí, že tyhle sprchové gely, použitelné jako pěna do koupele, jsou z 98% přírodní, bez parabenů. Obal je recyklovaný a recyklovatelný.

Pokud ještě nemáte splněno, můžete to vzít při jednom a vybrat dárky s pěkně zabalených balíčků, nebo si nechat „ubalit“ podle vlastního vývěru.

img_3502

S ubývající teplotou každoročně stoupají mé pyromanské sklony a doma neustále něco zapaluji. Vyzkoušela jsem ledacos, od voňavých svíček z drogerie přes Yankee Candle a surová kadidla (s těma mě ale málem vyhodili z domu) až jsem zakotvila u Millefiori Milano. Na jejich svíčce Spa & Thai Massage jsem téměř závislá.

millefiori

Vůně, kořeněná a dřevitá s citrusovou špičkou, se bude líbit asi každému a vkusný obal z tlustého tmavomodrého skla s látkovou etiketou taky rozhodně ostudu neudělá. A úplně stačí na vyvonění menší místnosti i bez zapálení, jen tím, že se sundá ochranný kryt. Teď koukám, že z českých eshopů i z originálního eshopu Millefiori nějak vymizela, ale určitě ji ještě mají v Ostravě, v Karolině v prodejně Ken Design. A já fičím pro zásoby.

Mámě, která nechce pálit svíčky, jsem koupila difuzér Millefiori a protože má ráda spíš svěženky, zkusila jsem vůni Oxygen. Tak jsem zvědavá, co na to řekne.

Tak  a když už máte pěnu a svíčku, zbývá jen knížka. Něco klidného, s pomalu plynoucím tempem. Něco, co můžete v klidu přerušit, kvůli čemu neprobdíte noc, protože prostě musíte vědět, jak to bylo dál.

mercier

Takový je Noční vlak do Lisabonu Pascala Merciera. V pomalém rytmu klapotu kol vlaku se odehrává více vrstev dějů ať už jde o jednu etapu portugalských dějin (Taky jste toho věděli o Portugalsku tolik co já, takže nic?) nebo o snahu poznat sebe sama. Z téhle knihy bez zvratů, plné filozofických úvah (Pascal Mercier je ve skutečnosti Peter Biere, švýcarský filozof) a s otevřeným  koncem si každý může vzít něco. Někdo se zamyslí, někdo naučí kousek z evropských dějin a někdo aspoň dobře usne.

Neutopte se!

mirka_podpis

Reklamy

One thought on “• TIPY NA VÁNOČNÍ NÁKUPY od Mirky potřetí (relaxujte s Yves Rocher, Millefiori a Pascalem Mercierem)

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s