• Nishane, shishane, rozpal mne do běla! (Fan your flames)

I když by to mohlo vypadat, že navazuju na příběh s erotickou zápletkou s kamarádčiným šéfem (opakuju, že NENÍ MŮJ, kolikrát to ještě musím vyslovit?) a že to teda DOPADLO, tak vůbec ne. A není to ani žádné woodoo zaklínadlo. Tento článek bude o KOUŘENÍ. Ještě pořád to není o tom šéfovi, řeč je prostě o HULENÍ.

nishane-bottle

Řeč je o princi Hüsrevovi na černém koni.

Po pravdě tuhle recenzi mám napsanou už skoro rok. Dostala jsem vzorky loni na Esxenci, hned jsem je zkusila a furt se mi zdálo, že to není DOST, že by si ta vůně zasloužila, abych napsala víc (ze stejného důvodu nerecenzuju moji nejmilejší VJOLU taky od Nishane a ALMOND od 1907, prostě mám trému a respekt. Jinak se tomu taky říká prokrastinace a mám kvůli tomu špatné svědomí). A taky jsem se nedostala k tomu, abych udělala pořádné fotky.

cof

Jenže jsem jsem neprozřetelně slíbila na Instagramu, že udělám přehled značky S.A.C.K.Y. a hned v první linii se mi dostala do ruky WAQUAR. A v tu chvíli mi došlo, že bez toho, abyste věděli, jaká je FAN YOUR FLAMES od NISHANE, prostě nepochopíte, o čem tyhle dvě  KOKOSKY jsou.

nishane_istanbul_3

Takže tady vytahuju starší recenzi, posbírám fotos, co kde mám, a plním dluh a připravuju se na SACKY, které budou snad příští týden. Snad mi to zase nebude trvat rok. A Mirka bude šťastná, že nám ubyl jeden (ze stovky) konceptů.

Kdyz nám na ve Florencii na Pitti 2015 kluci z Nishane dávali ochutnat z vývojových vzorků, ještě nevěděli, jak se nová vůně bude jmenovat. Když se s ní pak vytasili o půl roku později v Miláně, popravdě mne její název „Fan your flames“ dost zklamal, protože její pracovní název byl Shishane, což mne hrozně bavilo: základem téhle vůně je totiž šiša, hořící kokosový tabák do vodní dýmky. A tak já mu tak říkám pořád.
Kokos můžu, asi proto, že je to jedna z mála gurmánských složek, která mi neevokuje jídlo, ale léto. Je povinnou složkou opalovacích krémů a koktejlů s deštníčkem. A tak potom vypadají letní parfémy: letní lehké kreace, kde je kokos v podobě mléka, nebo gurmánky, parfémy s vůní zákusku a kokosové moučky. Pokud se vyskytne v něčem serióznějším, třeba v arabské vůni, bývá tam jen jako jeden z tónů a obvykle tlumí kyselo-sladkost ovocného cukru. Shishane je něco úplně nového. Noční kokos.

mde

mde

Dvě základní a nejvýraznější linie jsou kadidlo a kosová kopra. Nezapálené kadidlo v té silné, moderní, syntetické podobě, ostré a jasné. Kokos je sladký a suchý, krásně se s kadidlem prolíná do teplé kouřové clony. Na začátku vnímám jen tyhle dvě složky, kokos dominuje. Postupně se obě otupí a vystoupí hladká koňaková dřevitost, takový ten pocit, jako když si hřejete drahý armagnac v tlusté bertě na terase luxusního hotelu na Turecké riviéře, v zahradě plné cedrů, buganvilií a jabloní. Teplý kokosový kouř v horkém tureckém podvečeru.

Žaba už si to taky umí užít.

Žaba už si to taky umí užít. Můj druhý muž.

Vnímám klid, pohodu, luxusní dovolenou v drahém arabském hotelu, s jistotou pořád cítím odcizenost. Odcizenost v pozitivním smyslu slova: orient. Tahle vůně není evropská. Ale je umírněná, má daleko do klasických arabek. Je to moderní, velký, opulentní parfém na jednoduché téma, které je považováno za banální. Kokos. Blbej kokos. Takové parády s tím nadělali! A přitom taková blbina, pane mistr…

Tak teď už mám čisté svědomí. (Ne-ní-to-můj-šéf!) A koho by zajímala moje JEDINÁ love story v tomto vesmíru, tak ta začala tady….

podpis_ROM

Reklamy

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.