• Minirecenze Habanita l’Esprit / MOLINARD: zkrocení zlé ženy

Když teda mám babu, rozhodla jsem se taky „prolistovat svůj notýsek“ a vybrat některou z krátkých poznámek. Ty uvozovky jsou na místě, bo my ajťáci notýsky nenosíme. Vše, co vyplodíme, se potuluje někde v kyberprostoru. A taky se obvykle nevyjadřujeme níže uvedeným způsobem. Když jsem si psala tuhle poznámku, měla jsem asi nějakou slabší chvilku nebo co. Tak to vy i Romana budete muset přežít.

Molinard Habanita l’Esprit

Habanita l’Esprit aneb Zkrocení zlé ženy

Habanita se zamilovala. Ta vášnivá žena s rudou rtěnkou, která dokázala tančit salsu v zakouřených havanských klubech celé dny a noci, ta, která se nebála nikoho a ničeho, potkala muže, který jí je hoden.
Umyla se a převlékla, skryla obličej za mléčně bílý závoj, muškátovým oříškem zakryla vůni tabáku v dechu a tváří se cudně. Má políčeno … „Ona a tanec? Och, maximálně tak waltz. Cigarety? Ale kdepak by ona, něžná dívka, něco takového…!“ Jenže my tušíme, nás neošálí, pořád je to ona – nezkrotná krásná Habanita. Za cudným závojem se stále skrývá ta šelma. A šelma vždy zůstane šelmou, byť dočasně zkrocenou. Chvíli si nedáváš pozor a …

Ten muž bude ztracen, ale šťastný.

 

Je tam všechno z Habanity: tabák a kouř, pudr, růže a pot, erotikou nabité živočišno. Ale hrany jsou ohlazeny. Je to vše měkce zastřené, skryté pod závojem mléčného benzoinu.

Drydown je ve znamení sladce pryskyřicové kombinace ambry a benzoinu s trochou čokoládového pačuli. Vůně splývá s kůží, chvílemi se skrývá, a zase objevuje a zůstává v místnosti dlouho poté, co odejdete. Výdrž je i v létě celodenní.

Je to Habanita, kterou unesu, Habanita pro mě.

2 komentáře: „• Minirecenze Habanita l’Esprit / MOLINARD: zkrocení zlé ženy

  1. Pingback: • LM PARFUMS: Ambre Muscadin (pijete uzené pařezy?) | frangipani.cz

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.