• Minirecenze: Yesterday Haze / IMAGINARY AUTHORS (ďoďo totiva)

Náš host: Zdenda poprvé

Po revoluci jsem vlastnil jeden Cacharel Pour Homme a kdyby mi někdo řekl, že má doma deset parfémů, myslel bych si, že je to cvok (no tak jo, myslím si to i dneska :)). V té době jsme měli hodně koncertů ve Francii. Tam jsem taky objevil obchod Nature. Prodávali ty nejúžasnější pokojový vůně na světě. Kupoval jsem si vždycky dvě. Přírodu po dešti (Nature après la pluie), nejkrásnější vůni na světě. A druhou Sieste sous le figuier. Tý jsem říkal Dědečkova zahrada. Tak to trvalo několik let a potom je přestali vyrábět. To jsem fakt obrečel. Život šel dál.

Zvláštní je ale na tom to, že jsem si vytvořil nějakej blok na parfémy a fíkem, protože jsem je pořád srovnával s Dědečkovou zahradou. A přece nebudu nosit pokojovou vůni, žejo. No a dneska jsem musel zagooglit, abych si vzpomněl a přesný názvy a oni to zase vyrábí!!! A koukám že mají i FRANGIPANIER sous les alizés. To ale neznám.

Hezké dřevo (by Pere Ubu).

Tak tady máš ten tip, tu fíkovou vůni. Je to Yesterday Haze /Imaginary Authors. A jaká je?
Minirecenze – Mladá žena vstupuje do tmavého pokoje, jemná vůně dřevěného nábytku, vzpomínky zakleté v zrcadlech, vůně sladkých fíků sladkých jako doteky jeho dlaní …
Houby! :)))
Na začátku je nádherný dřevo. Jemný, aristokratický. Po pár minutách ořech. Ten se dává, aby se z toho nestal dřevorubec nebo fošny na pile, aby prostě dřevo nebylo moc suchý, nebo ostrý. Ořechová vůně to uhladí a dřevo maličko zesládne. To trvá asi hodinu. Fík tam je někde vzadu. Pak otevřete okno do zahrady a ucítíte ho. Nikdy to nebude zelený fík, ani ten super sladkej, kterej se tajně snažíte umýt v koupelně. Některé recenzentky ,,kuchařky“ tam cítí smetanu a šlehačku, no, co na to…Máte pocit krémovosti, protože je to prostě dobře postavená vůně. Všechno je tam báječně namíchaný. Yesterday Haze se po mnoha hodinách promění v něco téměř dětsky pohodovýho. Chcete se tím přikrejt a šišlat ďoďo totiva…

Zdenda

Reklamy

10 komentářů: „• Minirecenze: Yesterday Haze / IMAGINARY AUTHORS (ďoďo totiva)

 1. Tak jo, už jsem se dosmál :) Tohle je docela chytrý, protože vy víte, že mě nebaví psát recenze :)))
  Včera byl den zázraků. Dorazil totiž balíček vzorků z Francie Chabaud Maison de Parfum. Muselo to jít z Montpellieru přes Casablancu, Bombay, Vladivostok až do Krče, protože to putovalo fakt měsíc.
  Chabaud jsou proslavený vůněma jako Lait Concentrée, Lait de Biscuit, Lait de Vanille, Eau de Source. Kdo má rád supersladký gurmánky, tak tahle značka je přesně pro něj.
  Asi hodinu jsem luxoval zlaté mikočástečky, kterejma naplnili balíček, asi jako vánoční atmoška. Okamžitě se to vzneslo do vzduchu. Bylo to na křeslech na oblečení, v jídle no prostě všude. Kruci. A ještě k tomu jsem spěchal na večeři s přáteli. Už ve výtahu jsem si uvědomil, že něco není v pořádku. Úplně jsem zapomněl, že mám na ruce jeden ťup Lait Concentrée. Tak to je teda neuvěřitelná vůně. Představte si, že jste úplně nahý (no… tak to raději ne) prostě se pomažete Salkem a potom skočíte do obrovský hromady moučkovýho cukru. Po pěti minutách vám začnou trnout zuby a hned potom vypadnou všechny vaše plomby. Za deset minut budete přísahat, že se celý rok 2018 nedotknete ničeho sladkýho. Po hodině vám bude jasný, že budete do konce života NENÁVIDĚT všechno sladký. I když je to EDT, má to sílu deseti parfémů. Fakt to nechápu! V metru skoro všichni odtrhli obličeje od mobilů (zázrak) a začali pátrat odkud to jakože jde.
  Asi v jedenáct v noci jsme vylezli z restaurace a pomalu šli noční Prahou. Zrovna si tak přemýšlím, jak je Praha krásná, když najednou slyším, jak už trochu připitej Honza říká: ,, Tyvole, si budete myslet, že sem se zbláznil, ale já tam celou dobu cejtil kondezovaný mlíko.“ ,,Kecáš!“ řikám a ruku zasouvám ještě hlouběji do kapsy mého kabátu.
  Je druhej den a já to pořád cítím. Říká se, že svatí jsou po smrti cítit růžema. Obávám se, že až přijde moje hodina, bude se kolem mne vznášet jemná vůně kondenzovaného mléka.
  Spoustu barevných a voňavých dnů v novém roce Vám všem přeje Zdenda. (A když přijde nějaký mrak, tak jen proto, aby se potom krásně rozvoněl petrichol.)

  Liked by 2 people

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.