• Let´s go shopping: americké rtěnky za čtyři pětky

Leli: Tak v tomhle sem se překonal. Jedna bota mě stála pět korun. Umluvil jsem je. Utopil jsem jejich námitky přívalem mý vůle, až jí podlehl i sám vedoucí Vetery.
Franc: A nejsou všecky levý?
Leli: No, jasně, že sou levý, jináč by ste je přece nemoh koupit tak lacino. Jedny si vode mě vezměte. To není na přespolní běh, ale do dílny na stání u verkštatu, aby nezáblo.
Leli: Ale nekupte to, když je to tak výhodný!

Zdroj (můj oblíbený): https://www.kfilmu.net/film/slavnosti-snezenek/hlasky/

 

Takže takto. TIGI je trendy značka vlasové kosmetiky a asi před třemi lety vrhla na trh taky dekorativku. Z jedné z prvních kolekcí pocházejí rtěnky, které se dnes vyprodávají v českých e-shopech za 36 až 40Kč. Původně jsem šla objednat jen voňavku GIRL od Pharella Wialiamse, ale protože mám v sobě kus sytrýce Pepina i Leliho, koupila jsem si jich šest.

Nečekala jsem žádný zázrak, běžná cena rtěnek Tigi je okolo 20 dolarů. Chtěla jsem zkusit barvy, které normálně nenosím, ale myslím si na ně. Nemám ráda zkoušení v parfumerii, prodavačky mi vždycky něco rozmlouvají a stejně zkusím jen jednu a zaobstarat si testery je pro mne složitější, než tenhle nákup.

On to taky žádný zázrak ve finále není. Všechny z mého půltuctu jsou pěkně mastné, silně pigmentované, mají máslovu konzistenci a dobře se s nimi líčí, nános je pěkně kompaktní a lesklý, neslívají se, nerozpíjí, hydratují…ale drží na rtech jen krátce, některé barvy jsou mistry úniku. Královnou krásy vyhlašuju Fierce, ta vypadá na rtech jako povrch jahody. Takhle vypadají po nanesení:

TIGI Decadent Lipstick swatch: Loyalty, Luxury, Honesty, Passion, Finesse, Fierce

 

A toto je po hodině nošení pod rukávem – stejně tak vypadají na rtech po obědě:

TIGI Decadent Lipstick: Loyalty, Luxury, Honesty, Passion, Finesse, Fierce

Nejlepší je Fierce, studená rudá, a Passion studená hnědo-fuchsiová. Naopak Honesty, zajímavá studená platinovofialková, jde dolů i mluvením. Ještě po 12 hodinách jsou rty zabarvené, jako po použití tintu. Mně ta výdrž celkem vyhovuje, mám ráda spíš tónované rty, takže za mne OK. Kdo preferuje full make-up, bude zklamaný.

Edit: uplynulo právě 30 hodin od nanesení rtěnky. Měla jsem celou dobu dlouhé rukávy, 2x jsem se sprchovala (bez mýdla). Ten výrazný tint na té ruce pořád je! Mimo první a třetí, které jsou už sotva postřehnutelné  jsou všechny zřetelné, Fierce je dokonce výrazná. Jsem překvapená.

Obal je moc hezký, vypadá tedy trochu jako kovový tampón, ale když se té myšlenky oprostíte (já vím, že teď už se jí nikdy neoprostíte, ale prostě…musela jsem to napsat), bude se vám líbit: taková hodně slušná drogerka, průhledné dno vypadá zajímavě, kovový vršek je přijemný do ruky, perleťová krabička, no prostě je to takové celé ťuťuňuňu. Co se mi nelíbí, je vůně, spíš zápach: jsou neparfémované, ale ze dvou z nich jsem cítila pach oleje. Myslela jsem, že jsou žluklé (ženy! vyhazujte žluklé věci, nesmírně vám to škodí, ty žluklé oleje!), ale dočetla jsem se v nějaké recenzi, že tak prostě jsou cítit. No, nevim. Myslete si o tom, co chcete vy.

V nabídce u rtěnek byly taky stíny, za stejnou cenu, přihodila jsem zelené a šedé. Jejich zajímavostí je, že se nanášejí klackem (štěteček brutální Nikity) a že šedé jsou absolutně neslíbatelné a zelené o trochu horší, nicméně i tak lepší, než kterékoliv moje práškové.

Nečekejte, že objevíte perlu v perlorodce maistreamu. A i kdyby ano, tahle kolekce už skončila a už si ji nikdy nekoupíte. Berte to jako příležitost zkusit nové barvy a pak je můžete poslat třeba nějakým fiflenkám ze sousedství. Najděte si nejlepší cenu třeba tady na Heuréce  nebo tam, kde obvykle nakupujete, teď jsou dostupné všude. Já jsem si je koupila tam, kde jsem kupovala parfém GIRL a kdybychvám chtěla poradit, tak si to fakt nepamatuju. Já jsem strašně nevěrná e-shopům, totiž.

Kupujete taky levé boty a desky, co hrají jen po desátou drážku, když je to výhodné?

 

Reklamy

4 thoughts on “• Let´s go shopping: americké rtěnky za čtyři pětky

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s