• Minirecenze: Sladký mlíko zn. CHABAUD

Včera byl den zázraků. Dorazil totiž balíček vzorků z Francie Chabaud Maison de Parfum. Muselo to jít z Montpellieru přes Casablancu, Bombay, Vladivostok až do Krče, protože to putovalo fakt měsíc.

 

 


Chabaud jsou proslavený vůněma jako Lait Concentrée, Lait de Biscuit, Lait de Vanille, Eau de Source. Kdo má rád supersladký gurmánky, tak tahle značka je přesně pro něj.

Asi hodinu jsem luxoval zlaté mikročástečky, kterejma naplnili balíček, asi jako ,,vánoční atmoška“. Okamžitě se to vzneslo do vzduchu. Bylo to na křeslech na oblečení, v jídle no prostě všude. Kruci!  A ještě k tomu jsem spěchal na večeři s přáteli. Už ve výtahu jsem si uvědomil, že něco není v pořádku. Úplně jsem zapomněl, že mám na ruce jeden ťup Lait Concentrée.

Tak to je teda neuvěřitelná vůně. Představte si, že jste úplně nahý (no… tak to raději ne) prostě se pomažete Salkem a potom skočíte do obrovský hromady moučkovýho cukru. Po pěti minutách vám začnou trnout zuby a hned potom vypadnou všechny vaše plomby. Za deset minut budete přísahat, že se celý rok 2018 nedotknete ničeho sladkýho. Po hodině vám bude jasný, že budete do konce života NENÁVIDĚT všechno sladký. I když je to EDT, má to sílu deseti parfémů. Fakt to nechápu! V metru skoro všichni odtrhli obličeje od mobilů (zázrak) a začali pátrat odkud to jakože jde.

Asi v jedenáct v noci jsme vylezli z restaurace a pomalu šli noční Prahou. Zrovna si tak přemýšlím, jak je Praha krásná, když najednou slyším, jak už trochu připitej Honza říká: „Tyvole, si budete myslet, že sem se zbláznil, ale já tam celou dobu cejtil kondezovaný mlíko.“

„“Kecáš!“ řikám a ruku zasouvám ještě hlouběji do kapsy mého kabátu.
Je druhej den a já to pořád cítím. Říká se, že svatí jsou po smrti cítit růžema. Obávám se, že až přijde moje hodina, bude se kolem mne vznášet jemná vůně kondenzovaného mléka.


Spoustu barevných a voňavých dnů v letošním roce Vám všem přeje Zdenda. (A když přijde nějaký mrak, tak jen proto, aby se potom krásně rozvoněl petrichor.)

1 komentář: „• Minirecenze: Sladký mlíko zn. CHABAUD

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.