• Esxence 2019: report za tepla

Je neděle a v Miláně končí výstava, která je považovaná za největší svátek niche a umělecké parfumerie v Evropě. Kdo se tady objeví a dobře představí, o tom se bude mluvit, v superlativech (jek se dnes říká, sklídí lajky a hejty); kdo se tady neobjeví, o tom se bude mluvit taky: co se děje? Žádná jiná událost nepředstaví trendy a dění v parfumerii. Takže: jaké jsou ty letošní trendy?

1. Trendy ve vůních: superhit kosatec

Kdo letos nemá v kolekci kosatec, tak na Esxenci vůbec nemusel jezdit. Iris je můj oblíbenec a dřív, když jsem si řekla, tak hledali nebo říkali „příště“. Tak to příště už nastalo.

Kosatec, kam se podíváš

Myslím, že ten trend nastartovala paní Rania Naim, krásná majitelka firmy Panouge (Panouge, Fath, Isabey…), když vyrobila ve spolupráci s obrovským globálním týmem dvojníka nejslavnějšího kosatce v historii: Iris Gris. Kvůli tanečkům ohledně majitele názvu se dnes jmenuje „Iris de Fath“, ale je totožný – můžete si ověřit na vlastní kůži třeba u stánku Osmotheque, která vždycky přiveze zásoby nejslavnějších vůní historie, vyrobené podle původních receptur, vzorků a z pokud možno původních ingrediencí. Rania vůni představila loni a získala mimo Zlaté Hrušky, ceny za nejlepší vůni, tak ohromný věhlas už v době, kdy parfém spolu s blogery a parfméry z celého světa tvořila a když bojovala o jeho název…

Pro zbytek článku si přejděte na náš nový blog: https://frangipani.cz/esxence-za-tepla/

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.