TEST: JAK SI VYBRAT PARFÉM?

Udělejte si malý pokus: zavřete oči, vybavte si svoji oblíbenou vůni a představte si, že byste ji měli popsat pomocí barev. Jsou to vaše oblíbené barvy? Většina lidí zjistí, že to souhlasí. Vyladění smyslů souvisí s vaší osobností a momentálním stavem duše. Tak, jako se mění vaše barevné preference, proměňují se i chutě, mění se výběr vůní, ale taky měníte názor na zvuky a dokonce i pocit chladu.
Že už nenosíte růžovou, jako zamlada? Že už byste na sebe nenastříkala parfém s vůní jahodového želé? A už vůbec byste nejedla karamely SiSi, dnes radši tatrák? Místo vlny cítíte raději na kůži kožešinu, protože jste s věkem nějak zimomřivá? V pořádku. Vaše smysly se přizpůsobují vašemu životnímu cyklu a snaží se držet vše hezky v rovnováze.

A tak vznikla teorie souvislostí barev a vůní. Zkuste si v testu najít líbivou kombinaci barev a zjistit, jestli ve výběru najdete i „svoji“ vůni. Jestli ne, zaběhněte si do nejbližší parfumerie zkusit doporučené vůně. Byly to správné tipy?
Zkuste se k testu vrátit, až budete v jiném rozpoložení, než při prvním čtení – emoce a vášně mají také vliv. Třeba až vás naštve šéf nebo se zamilujete… A taky vzpomeňte, co jste nosila před deseti lety: jakou vůni, jakou barvu?

A hlavně to neberte moc vážně a bavte se!

rada

Jak si vybrat správnou růžici?
1. Spontánně se rozhodněte, která z barevných kombinací vás momentálně nejvíce oslovila – bez ohledu na to, jaké barvy nosíte nebo máte rádi.
2. Pokud se nemůžete rozhodnout, vyberte si tu kombinaci, která se vám zdá nejmíň ošklivá.

 

chypreVaše vůně je CHYPRE.

Chypre je vůně úspěšných žen. Nositelka chypre je SMART, cílevědomá a sebevědomá dobyvatelka přesně stanovených a vyčíslených cílů. Kompetentní a emancipovaná žena orientovaná na vysoký výkon v práci, skvělá manažerka času vlastního, svého týmu i rodiny. Prostřednictvím chypre vůně se snaží dodat své osobnosti zřetelný parametr smyslnosti a ženskosti, pro ty, komu by se zdálo, že ho postrádá.

 • Vyberte si NICHE parfém z našich recenzí: CHYPRE VŮNĚ NA FRANGIPANI
 • Pokud raději klasiku či mainstream, zkuste v parfumerii: Alliage / Estée Lauder; Eau de Patou / Jean Patou; Jubilation for woman / Amouage; Profumo / Acqua di Parma; Alix / Grés; Miss Dior (původní) / Dior; Koto / Shiseido; Bottega Veneta / Bottega Veneta; Dakar / Al Rehab; Cristalle / Chanel; Aventus / Creed; Vol de Nuit / Guerlain; Mitsouko / Guerlain; La Panthere / Cartier;Sí / Armani

 

květinyVaše vůně jsou KVĚTINY.

Milovnice květinových vůní v sobě skrývají vzpouru, květiny jsou vůně punku. Ženy v oblaku květin chtějí být samy sebou, vytvořit si svůj vlastní svět, odlišný od toho, co se od nich očekává, a zabydlet se v něm. Odmítají vidět svět skrz optiku úspěchu a kariéry, nesnáší byrokracii, dodržování nesmyslných předpisů a šplhání po žebříčku. A tak se občas nečekaně vzbouří a dají ochutnat světu svoji skrytou sílu, aby se mohly zase v klidu vrátit do svého soukromého spořádaného světa. Květinový obal jim poskytuje ochranu před vnějším tvrdým a po moci a úspěchu bažícím světě.

 • Vyberte si NICHE parfém z našich recenzí: ČISTÁ KVĚTINOVÁ VŮNĚ
 • Pokud raději klasiku či mainstream, zkuste v parfumerii: White Flowers / Creed; Rush 2 / Gucci; 31 Rue de Cambon / Chanel (Les Exclusifs); Narcisso / L´Erbolario; Ma Vie / Hugo Boss; Le Temps d’une Fête / Parfums de Nicolaï; Pleats Please / Issey Miyake; Samsara / Guerlain; Dolce / Dolce Gabbana; Prima T / Bruno Acampora; Chamade / Guerlain; Fleur de Narcisse / Chloé; Grand Amour / Annick Goutal; Vanille & Narcisse / L´Occitane; T Girl / Tommy Hilfiger; Couture Couture / Juicy Couture; Mellograno / Santa Maria Novella

 

 

drevo-koreniVaše vůně je DŘEVITÁ KOŘENĚNÁ.

Dřevo voní návratem ke kořenům lidství, k základním hodnotám, dřevo znamená naslouchání vlastním instinktům a smyslům. Vůně dřeva a koření pomáhá najít vnitřní sílu a stabilitu, zbavit se stresu a předejít vyhoření, únavě z civilizace. Žena, vonící vzácným dřevem dává najevo, že žije svým vlastním tempem a nenechá se něčím jen tak vyvést z rovnováhy. Rovnováhy založené na tom, že počítá se všemi životními kotrmelci a je připravená se s nimi v klidu a s rozvahou vyrovnat.

 • Vyberte si NICHE parfém z našich recenzí: PARFÉMY NA BÁZI DŘEVA
 • Pokud raději klasiku či mainstream, zkuste v parfumerii: Encre Noire / Lalique ;CH /Carolina Herrera ;Juniper Sling / Penhaligons; Victrix / Profumum Roma; Nutmeg & Ginger / Jo Malone; Angéliques Sous La Pluie / Frederic Malle; Arabian Oud / Kalemat; Voyage d`Hermes / Hermes; Santal Carmin /Atelier Cologne; Bark / L´Erbolario; Oudh al Suifi / Rasasi; Laawan / S4P; Notte Bianca / Linari; Duro / Nasomatto; Thierry Mugler / Alien; Songe Pour Lui Majda Bekkali / Sculptures Olfactives; Terre d´Hermes / Hermes; Santal Majuscule / Serge Lutens; Cuba Gold / Cuba Paris; Dzongka / L´Artisan; Kashmina Touch / Max Mara; Body / Burberry

 

 

kvetiny-aldehydyVaše vůně je KVĚTINOVĚ ALDEHYDOVÁ.

Vůně elegance, stylu, velkého světa a peněz. Žena, která se dostane na životní vrchol, má důvod a právo obklopit se aurou úspěchu a suverenity. Nic nechce skrývat, jen ať si všichni všimnou toho, jak je spokojená sama se sebou, chce to vykřičet do světa a je jí jedno, co si o tom okolí myslí. Oslavuje sebe a tu chvíli, kdy vám umožnila ji poznat. Je trochu materialistická, protože všechny ostatní touhy v životě už si splnila a nebo jsou na nejlepší cestě k realizaci. Její duše i krása je nadčasová, stejně jako její vůně.

 • Vyberte si NICHE parfém z našich recenzí: ALDEHYDOVÉ VŮNĚ
 • Pokud raději klasiku či mainstream, zkuste v parfumerii: Love / Chloé; Phyllis / Pull and Bear; No. 5 / Chanel; L´Air de Temps / Nina Ricci; Liú / Guerlain; Modern Muse / Estée Lauder; Trésor / Lancome; Narciso Rodriguez for Her / Narciso Rodriguez; Or Noir / Pascal Morabito; Caléche / Hermés; Gold / Amouage; Madame / Rochas; L´Aimant / Coty; No. 22 / Chanel (Les Exclusifs); Baghari / Robert Piguet; Tresor / Lancome; Laine de Verre / Serge Lutens; Dune / Dior; Arpége / Lanvin; White Linen / Estée Lauder; Rive Gauche / YSL; First / Van Cleef and Arpels; Chammare / Mona di Orio; M Mink / Byredo; Ysatis / Givenchy; 14 Noontide Petals / Tauer Perfumes; Tosca / Tosca

 

 

florientalVaše vůně je FLORIENTAL.

Floriental je krásné slovo označující spojení květin a orientálních vůní koření a vzácných dřev. Florientálka je vůní pravých snílků, žen, které našly svůj svět v těch pravých a nemateriálních hodnotách: pomoci bližnímu, lásce ke zvířatům, ochraně života a prostředí, ve kterém žijeme. S naprostým vnitřním klidem bojují proti nespravedlnosti světa a jejich vyrovnanost jim umožňuje sdílet naše emoce a vytvářet romantické představy o budoucnosti. Florientálka si s vámi ráda popláče a v jejím objetí vás zaplaví hřejivá, hladivá, sladká a konějšivá vůně.

 • Vyberte si NICHE parfém z našich recenzí: ORIENTÁLNÍ KVĚTINOVÉ PARFÉMY
 • Pokud raději klasiku či mainstream, zkuste v parfumerii: Isabey La Route d’Emeraude / Panouge; Manifesto /YSL; Black Opium / YSL; Watch / M. Micallef; Amandes Orientales / Montale; Nero Assoluto / Cavalli; Pour Femme / Dolce Gabbana; Emeraude / Coty; Loukhoum / Keiko Mecheri; Pleasure Delight / Estée Lauder; Femme Individuelle / Mont Blanc; Esprit d’Oscar/ Oscar de la Renta; Aziyade / Parfum d`Empire; Cocoon / Yves Rocher; Hypnotic Poison / Dior; L’Instant Magic / Guerlain; Bois Farine / L`Artisan Parfumeur; Eau de Shalimar / Guerlain; PG21 Felanilla / Parfumerie Generale ; Amande Persane / Roger & Gallet

orientVaše vůně je ORIENTÁLNÍ.

Bohaté orientální vůně milují ženy s bohatým vnitřním životem: se sklony k umění a tvoření, ženy uzavřené ve svém světě fantazie a hlubokého prožívání sama sebe, vlastních pocitů a vnímání. Ženy, které mají rády soukromí a nerady si nechávají kohokoliv vstoupit do své aury. Jejich osobitý styl je málokomu kromě nich pochopitelný a jejich uzavřenost jim nedovoluje donekočna vysvětlovat a rozebírat. Žijí si v něm samy a obklopuje je těžká, teplá a nekdy i drsná a arogantní vůně, která jim pomáhá chránit jejich soukromí.

 • Vyberte si NICHE parfém z našich recenzí: ORIENTÁLNÍ PARFÉMY
 • Pokud raději klasiku či mainstream, zkuste v parfumerii: Traversee du Bosphore / L`Artisan Parfumeur; Nu / YSL; Habanita (Zpocená kubánka) / Molinard; Wazamba / Parfum d`Empire; Aoud Damascus / Montale; Cinnabar / Estée Lauder; Opium / YSL; For Her / Narciso Rodriguez; Alien / Thierry Mugler; Casmir / Chopard; Mystra / Aesop; Shalimar / Guerlain; Oliban / Phaedon; Black Orchid / Tom Ford; Flower by Kenzo Orijental / Kenzo; 05 Incense Extreme / Tauer; Poison / Dior; Chergui / Serge Lutens; Bahjah / Amouage; Bois d’Ascese / Naomi Goodsir; Comme des Garcons Series 3 Incense; Fame Lady / Gaga; Coromandel / Chanel (Les Exclusifs); Breath Of God / Lush; John Galliano / John Galliano; Magnolia Pourpre / Maitre Parfumeur et Gantier; Perfume calligraphy / Aramis

 

 

ovoceVaše vůně je OVOCNÁ.

Pro ženu, která používá ovocné vůně, je život jako kousnutí do zralého manga: plný sladké šťávy, voňavý a chutný. Pít koktejly plné ovoce je letní zábava, přináší dny a noci plné veselé a barevné fantazie a zahání nudu. Ovocné ženy přinášejí do života dobrou náladu a legraci, jsou (možná zdánlivě) lehkomyslné, zahánějí stres a rozhodně se s nimi nebudete nikdy nudit.

 • Vyberte si NICHE parfém z našich recenzí: PARFFÉMY S VŮNÍ OVOCE
 • Pokud raději klasiku či mainstream, zkuste v parfumerii: Ralph / Ralph Lauren; Live Luxe / Jennifer Lopez;  Escada Rockin‘ Rio 2011 / Escada;  Mango Manga / Montale;  Bronze Goddess / Estée Lauder;  Envy Me / Gucci;  Dior Addict 2 / Dior;  Zen Sun / Shiseido;  Burberry Brit Sheer / Burberry;  Bright Crystal / Versace;  Guess for Women / Guess;  L`eau Cheap and Chic / Moschino;  Lady Million Eau My Gold! / Paco Rabanne;  Clean / Clean;  La Petite Robe Noire 2009 / Guerlain;  Love Diane / Diane von Furstenberg;  Euphoria / Calvin Klein;  CH Eau De Parfum Sublime / Carolina Herrera;  L’Eau Jolie / Lolita Lempicka;  Omnia Coral / Bvlgari;  Jeunesse / Robert Piguet;  Melograno Selvatico / Il Profumi di Firenze;  Midnight Rain / La Prairie;  Miss Boucheron / Boucheron;  All About Eve / Joop!;  Devil in disguise / Mark Buxton;  DKNY Be Delicious / Donna Karan;  Ananas Fizz / L`Artisan Parfumeur

voda-ozonVaše vůně je MOŘSKÁ.

Svěží vůně mořské vody, ozónu, citrusů a zeleně je charakteristická pro dynamické ženy, sportovkyně, nezávislé a silné, které vždy řídí a nikdy nesedí na místě spolujezdce. Mají obrovskou spotřebu energie, kterou potřebují neustále doplňovat a svěží vůně je k tomu pobízí, neustále je drží ve střehu a při vědomí, že se po nich žádá vysoký výkon. Přesněji: ony od sebe očekávají vysoký výkon. Vůně je musí povzbuzovat, zvýrazňovat jejich osobní svěžest.

 • Vyberte si NICHE parfém z našich recenzí: PARFÉMY S VŮNÍ MOŘE
 • Pokud raději klasiku či mainstream, zkuste v parfumerii: Batucada / L`Artisan Parfumeur; Aqua Allegoria Herba Fresca / Guerlain; Aqua Allegoria Mandarine Basilic / Guerlain; Eau de Cologne Orange Verte / Hermés; Galloway / Parfums de Marly; Blu Mediterraneo – Arancia di Capri / Acqua di Parma; Le Petit Grain / Miller Harris; Eau d’Energie / Biotherm; 4711 Acqua Colonia Blood Orange & Basil / Maurer & Wirtz; Frisson de Verveine / L`Occitane; Bigarade concentree Frederic Malle; Eau Parfumee au The Vert Extreme / Bvlgari; The Pour Un Ete / L`Artisan Parfumeur; Orange Sanguine / Atelier Cologne; Bamboo Harmony / By Kilian; Les Heures- L`Heure Brilliant VI / Cartier; Green Tea / Elizabeth Arden; Cristalle Eau Verte / Chanel; Bel Respiro / Chanel (Les Exclusifs); Vent Vert / Pierre Balmain; A Scent / Issey Miyake; Sandflowers / Montale; Acqua di Gio / Giorgio Armani; Sel Marin / James Heeley

 

Tak našli jste se? A doporučíte ostatním čtenářům vůně, které se vám osvědčily? A bavili/y jste se u toho?

podpis_ROM

Reklamy

6 thoughts on “TEST: JAK SI VYBRAT PARFÉM?

Nebuďte sprostí, lidi.

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.